SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Nie żyje sołtys wsi Kamionka. Zmarł po użądleniu przez osy

fot. Pixabay

Z przykrością informujemy, że w tragicznych okolicznościach odszedł od nas Zdzisław Gierula. Od 2012 roku sołtys wsi Kamionka – poinformował we wtorek na stronie internetowej urząd miasta i gminy Piaseczno.

W środę na stornie internetowej urzędu miasta i gminy Piaseczno pojawił się nekrolog. „Z wielkim żalem żegnamy Ś.P. Zdzisława Gierulę, zmarłego tragicznie Sołtysa wsi Kamionka, który pełnił swą funkcję od 2012 r.” – napisano na stronie internetowej.

Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim składają Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno i Rada Miejska w Piasecznie” – dodano.

Niestety został użądlony, najprawdopodobniej wielokrotnie. Stracił przytomność. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działania były prowadzone bardzo długo – relacjonował oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki.

Nieprzytomny 53-latek został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali. Nie udało się go uratować.

Straż Pożarna interweniuje tylko, gdy owady zagrażają ludziom

Można dzwonić na straż pożarną, jednak  działania podejmujemy tylko w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia – mówi Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej o tym jak zachować się, gdy znajdziemy gniazdo niebezpiecznych owadów. –  Nie może być takiej sytuacji, że proszeni jesteśmy o usunięcie gniazda os czy szerszeni np. w lesie, gdzie jest ścieżka rowerowa lub spacerują ludzie co ma być podstawą do twierdzenia, że jest to zagrożenie zdrowia lub życia. Jest to naturalne środowisko i wówczas nie interweniujemy – tłumaczy.

Mamy trzy reakcje alergiczne na pojedyncze ukąszenia – mówi alergolog, profesor Bolesław Samoliński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. – Sytuacje po ukąszeniu możemy klasyfikować jako łagodną, wtedy wielkość rumienia przekracza 10 cm, umiarkowaną – wówczas mamy cały narząd zajęty. Jest też ta najgorsza, która obejmuje cały organizm – dodaje.

Usunięcie gniazda os przez straż pożarną jest możliwe tylko w przypadku zagrożeniu życia. W innych wypadkach musimy polegać na specjalistycznych firmach. Na pewno nie powinniśmy próbować robić tego na własną rękę, ponieważ może to skończyć się nawet śmiercią.

Czytaj też:

Mazowsze. Milion nielegalnych papierosów, 8 osób zatrzymanych

Prawie 40 skrajnie wyczerpanych psów na posesji w pow. garwolińskim

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone