SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Zmarł Paweł Nowisz. Aktor znany z „Fuksa” czy „Kilera” miał 81 lat

fot. Magazyn VIVA!, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Zmarł Paweł Nowisz – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny miał 81 lat. Widzowie mogą go pamiętać z ról w serialach „Barwy Szczęścia”, a także z ról drugoplanowych w popularnych filmach: „Galimatias, czyli kogel-mogel II“, „Kiler”, „Chłopaki nie płaczą”, „Blondynka”, „Fuks” czy „Rozmowy kontrolowane”.

Informację o śmierci artysty przekazała ekipa serialu „Barwy Szczęścia”, nadawanego w Telewizji Polskiej, w którym aktor występował. „Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawłem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła” – napisano na profilu serialu na Facebooku.

Paweł Nowisz urodził się w 1940 roku w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Lalkarskim PWST w Krakowie oraz studia na Wydziale Aktorskim tej szkoły.

Grał w wielu filmach, serialach i spektaklach teatralnych. Był znany z takich produkcji jak: „Galimatias, czyli kogel-mogel II“, „Kiler”, „Chłopaki nie płaczą”, „Barwy Szczęścia”, „Blondynka”, „Fuks”, „Rozmowy kontrolowane”. Występował na scenach wielu polskich teatrów, m.in. Narodowego, Nowego i Współczesnego w Warszawie.

Czytaj też:

„Szukam ciekawych ludzi”. Studio Buffo ogłosiło casting do „Metra”

Nie żyje Wiesław Gołas. Kultowy aktor, artysta kabaretowy miał 90 lat

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone