SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nie żyje Leonard Andrzej Mróz – wybitny śpiewak operowy

Leonard Andrzej Mróz/fot. Sentiamoilbis/YouTube

W niedzielę w wieku 73 lat zmarł wybitny śpiewak operowy, wykładowca akademicki – Leonard Andrzej Mróz. O śmierci artysty poinformował dyrygent Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

„Wczoraj, 13 grudnia 2020, o godzinie 18.35 zmarł śp. Leonard Andrzej Mróz, niezwykle bliska memu sercu osoba. Żegnaj Mój Profesorze i do zobaczenia… + Requiescat in pace +” – czytamy we wpisie na Facebooku Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego.

Wczoraj, 13 grudnia 2020, o godzinie 18.35 zmarł śp. Leonard Andrzej Mróz, niezwykle bliska memu sercu osoba. Żegnaj Mój…

Opublikowany przez Marcina Nałęcz-Niesiołowski Niedziela, 13 grudnia 2020


Leonard Andrzej Mróz urodził się w Międzyrzecu Podlaskim. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Zofii Brégy. Swój warsztat doskonalił u Jerzego Czaplickiego oraz u Eugeniusza Nestierenki w Moskwie. Przez wiele lat był solistą Teatru Wielkiego w Warszawie.

Jako wykładowca pracował w Akademii Muzycznej w Łodzi i w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych, m.in. II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Genewie i I nagrody w Amsterdamie na konkursie telewizji holenderskiej – „Opera w telewizji”.

W 2016 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Czytaj też:

Nie żyje Piotr Machalica. Aktor i wokalista zmarł dziś w nocy w Warszawie w wieku 65 lat

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone