SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawskie ZOO: nie żyje jaguar Kali, jeden z najstarszych zwierzaków

fot. Warszawskie ZOO

Pożegnaliśmy jednego z naszych najstarszych podopiecznych, 21-letniego jaguara Kalego – poinformował w mediach społecznościowych Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie. Jak dodał, w naturze koty te żyją około 12–15 lat.

„Kochani, niestety najdłuższy dzień w roku nie był naszym szczęśliwym dniem. Pożegnaliśmy jednego z naszych najstarszych podopiecznych, 21-letniego jaguara Kalego. To sędziwy wiek jak na jaguara, w naturze koty te żyją około 12–15 lat” – podał oficjalny funpage Warszawskiego ZOO.

Jak dodano, Kali urodził się w 2000 roku w Wielkiej Brytanii, a do Warszawskiego ZOO przyjechał z ogrodu w Antwerpii, jako niemal 4-letni kot. „Swoim silnym charakterem i wyrazistym spojrzeniem od razu wzbudził respekt i zdobył nasze serca. Wraz ze swoją partnerką Beatą zamieszkali w nowo powstałym obiekcie i doczekali się łącznie 7 synów w 3 miotach. Kali został również 6-krotnie dziadkiem, a ostatnie wnuki przyszły na świat w Kobe w Japonii w 2021 roku” – napisano.

Warszawskie ZOO poinformowało, że sędziwy, jak na jaguara, wiek coraz bardziej odbijał się na jego zachowaniu i wyglądzie. Większość dnia przesypiał, miewał wahania apetytu oraz problemy z poruszaniem się.

„Wraz z lekarzami wspomagaliśmy go, jak tylko mogliśmy – usprawnieniami na wybiegu, lekami i dietą. Było jednak oczywiste, że pewnego dnia przyjdzie nam się z nim pożegnać na zawsze. Kalutek odszedł w nocy we śnie, pozostawiając w naszych sercach wielką pustkę. Był kotem przewspaniałym, charakternym i pięknym. Przeżyliśmy z nim długie lata i na pewno go nie zapomnimy. Hasaj za Tęczowym Mostem” – napisano.

Czytaj też:

W warszawskim zoo urodziły się trzy jelonki zagrożonego gatunku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone