SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nie żyje 13-latek wyłowiony wczoraj z kąpieliska koło Legionowa

Nie żyje chłopiec wyłowiony z kąpieliska k. Legionowa/fot. KSP

13-latek wyłowiony wczoraj na kąpielisku w Trzcianach pod Legionowem zmarł w szpitalu. Dziecko było pod opieką rodziców. W pewnym momencie zniknęło im z oczu. Na miejsce jako pierwsza przyjechała straż pożarna, która wyłowiła chłopca z wody.

Strażacy przywrócili chłopcu funkcje życiowe poprzez skuteczną reanimację. 13-latek został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala, gdzie zmarł.

Nastolatek zniknął pod wodą, zanim go wyłowiono, poszukiwania trwały około 30 minut – relacjonuje Łukasz Szulborski z legionowskiej straży pożarnej. – Jeszcze na łodzi została rozpoczęta akcja resuscytacyjna tego chłopca. Został wydobyty na brzeg i na brzegu przez około godzinę razem z ratownikami z WOPR-u i LPR-u prowadziliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową po godzinie udało się przywrócić krążenie – tłumaczy.

Do wypadku doszło wczoraj. – Na miejsce przybyły służby. Strażacy wyciągnęli trzynastolatka z wody. Przywrócili mu funkcje życiowe poprzez skuteczną reanimację. Chłopiec został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala – relacjonował wówczas Jakub Pacyniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Od początku wakacji na Mazowszu utonęło 18 osób, z czego w Warszawie i okolicy 12.

Czytaj też: Policja podsumowuje półmetek wakacji na Mazowszu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone