SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nie mogą doczekać się remontu drogi. Wszystko przez to, że formalnie nie istnieje

fot. RDC

Urzędniczy absurd na warszawskim Żoliborzu. Mieszkańcy Zatrasia nie mogą doprosić się remontu drogi dojazdowej do ich osiedla, bo ta formalnie nie istnieje. 

Chodzi o teren tzw. rezerwy Broniewskiego, gdzie pierwotnie miała powstać druga nitka ulicy. Plany nigdy jednak nie zostały zrealizowane, a mieszkańcy dojeżdżający do swoich domów i przedszkola od kilkudziesięciu lat korzystają z drogi technicznej, zbudowanej na czas powstawania osiedla. – Szalę goryczy przelał fakt, że dojazd – w złym stanie od bardzo dawna – został w ubiegłym roku zdewastowany przez inwestycję energetyczną – żali się mieszkanka Zatrasia Marta Poniatowska.

Tymczasem droga jest już w tak złym stanie, że mieszkańcy obawiają się, iż uniemożliwia przejazd służbom ratunkowym.

Mieszkańcom osiedla chce pomóc dzielnica. – Prowadzimy rozmowy nad możliwością przejęcia terenu od Zarządu Mienia Skarbu Państwa – tłumaczy burmistrz Żoliborza Krzysztof Bugla.

Teren powinien zostać przekazany pod zarządzanie innym jednostkom – zgadza się rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk i deklaruje pomoc ratusza. Nie potwierdza jednak, by inwestycja miała być finansowana z miejskiej kasy.

Miasto i dzielnica deklarują, że zrobią wszystko, by rozwiązać tę sytuację jak najszybciej. Droga techniczna stanowi jedyny dojazd do kilku budynków mieszkalnych i miejskiego przedszkola.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone