SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Nie mamy takiego ADHD jak PiS i nie próbujemy niczego dyktować ani niczym zawładnąć”

fot. KG/RDC

– Szanujemy wyroki instytucji, które w państwie powołane są do tego, żeby zajmować się konkretnymi sprawami. Prawo i Sprawiedliwość ma swoją tezę na ten temat. Nie wiem, czy ona będzie podobała się opinii publicznej – twierdzi Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej.

Nowela ustawy o TK autorstwa PiS, jest częściowo niezgodna z konstytucją – orzekł w środę Trybunał [czytaj więcej]. Urszula Augustyn twierdzi, że „teraz ruch jest po stronie prezydenta”.

 To, że mamy mniejszość w parlamencie, to nie znaczy, że nie mamy racji. Na razie wzywamy pana prezydenta do tego, aby wypełnił swój obowiązek, czyli przyjął ślubowanie od tych trzech sędziów, którzy naprawdę zostali wybrani zgodnie z prawem – komentuje.

Schetyna czy Siemoniak?

Trwa walka Grzegorza Schetyny i Tomasza Siemoniaka o przywództwo w Platformie Obywatelskiej. Urszula Augustyn nie opowiada się za żadną ze stron.

– Jestem za szefem, który będzie miał silną rękę, będzie bardzo zdecydowany i który będzie umiał scalić Platformę, bo tego nam potrzeba – podkreśla gość RDC.

Miesięcznice smoleńskie w asyście honorowej wojska

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zdecydował, że od 10 grudnia br. w organizowanych w stolicy comiesięcznych uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, będzie towarzyszyła wojskowa asysta honorowa – poinformował resort obrony. [czytaj więcej]

Nie podoba mi się angażowanie wojska do manifestacji politycznych, które PiS uprawia od kilku lat – mówi Urszula Augustyn. – Spodziewam się, że Antoni Macierewicz będzie miał dla nas jeszcze gorsze i trudniejsze do zaakceptowania pomysły związane także z armią. To, że mnie się to nie podoba, to nie znaczy, że Macierewicz tego nie zrobi. Sądzę, że będzie gorzej, np. w kwestii smoleńskiej – dodaje.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone