SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

PPL: pierwsze loty z lotniska w Radomiu latem 2022 roku

Lotnisko w Radomiu/fot. wSensie.tv/CC BY-SA 4.0

Pierwsze samoloty z lotniska w Radomiu odlecą rok później niż zakładano, czyli wiosną 2022 roku – poinformowało we wtorek Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. To pokłosie problemów dotyczących przetargu na budowę nowego terminala.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” ogłosiło przetarg na budowę terminala 30 września, a otwarcie ofert zaplanowano na 21 października. Trzy firmy zainteresowane budową obiektu – Hochtief Polska z Warszawy, Mirbud ze Skierniewic i Budimex z Warszawy – złożyły jednak odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Skarżyły się m.in. na zbyt krótki termin realizacji inwestycji określony w warunkach zamówienia. Termin wykonania prac został wydłużony z 10 do 20 miesięcy.

Musielibyśmy się liczyć jednak wówczas z ryzykiem, że większość wykonawców doliczyłaby sobie kary finansowe, w związku przekroczeniem terminu, do ceny. Dlatego przewidziana jest premia za wcześniejsze wykonanie – mówi Mariusz Szpikowski – prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Tym samym oddala się data uruchomienia lotniska. Koniec 2020 roku jest już nieaktualny. – Możemy mówić o sezonie letnim 2022 już z pewnością. Po uwagę bierzemy też sezon zimowy – zaznacza Szpikowski.

Za budowę terminala wraz z sortownią, PPL gotowy jest zapłacić około 270 mln zł. Czas na składanie ofert został przedłużony do 15 listopada.

Po wybudowaniu prawie od podstaw nowego portu lotniczego, Radom przejmie część ruchu lotniczego z Lotniska Chopina w Warszawie, głównie loty czarterowe i niskokosztowe.

Czytaj też:

Więcej czasu na projekt i budowę terminala w Radomiu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone