SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Nie dla torów w centrum Płocka”. Prawie cztery tysiące podpisów

fot. Wikimedia Commons

Prawie cztery tysiące mieszkańców Płocka podpisało się pod petycją „Nie dla torów w centrum”. Wyrazili w ten sposób swój sprzeciw wobec planów PKP PLK, które chcą wybudować obwodnicę towarową w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych.

O tym, co dalej stanie się z petycją, mówi prezydent Andrzej Nowakowski. – Podpisy zostały wysłane do prezesa PKP PLK pana Ireneusza Merchela. Informacja o tej petycji i o podpisach będzie wysłana do Ministra, do pana Premiera, a także do Parlamentarzystów – tłumaczy.

Prezydent Płocka jeszcze w kwietniu zamierza rozmawiać o obwodnicy z prezesem PKP PLK.

Radni zdecydowanie przeciwni

Na ostatniej sesji płoccy radni jednogłośnie przyjęli stanowisko, w którym sprzeciwiają się planom budowy torów do transportu niebezpiecznych chemikaliów przez środek miasta.

W przyjętym stanowisku rada miasta nie godzi się na takie plany PKP PLK – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Wyrażamy swój sprzeciw wobec planów PKP PLK, które rysują plan nowej kolei towarowej przez centrum Płocka – dodał.

Trasa przez centrum Płocka

Wciąż trwają prace koncepcyjne. – Powstały cztery warianty przebiegu trasy – mówił w marcu Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK. – Ostateczny wariant do dalszego opracowania projektu wybrany zostanie w drugiej połowie tego roku. Obecnie analizowane są złożone wnioski i uwagi – wyjaśnia.

Do dalszych prac został zarekomendowany wariant, który zakłada, że obwodnica kolejowa pobiegnie wzdłuż tej drogowej, czyli ulic Rataja, Bartoszewskiego i Mazowieckiego, przetnie rondo Wojska Polskiego i dalej poprowadzi Popiełuszki. Równolegle do mostu Solidarności miałby powstać most kolejowy.

Taki przebieg oznacza, że obwodnica towarowa przecięłaby Płock na pół i pobiegła obok dużych osiedli mieszkaniowych.

Czytaj też:

Płock. Potrąciła rowerzystę i uciekła. Policja szuka świadków wypadku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone