SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mł. asp. S. Nowacki o wyprawie – 1000 kilometrów rowerem bez snu

fot. Sebastian Nowacki/Facebook

Chce przejechać rowerem 1000 kilometrów… bez snu. Wszystko dla chorej Oli. Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Płocku chce zebrać w ten sposób pieniądze na leczenie 19-latki. – To przeogromne wyzwanie, ale i szczytny cel – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie młodszy aspirant Sebastian Nowacki.

– Wyruszam we wtorek rano z Radomia, skąd pochodzi Ola – mówi nam Sebastian Nowacki. – Do Płocka, później Toruń, Gdańsk, Władysławowo, Hel, później wracam do Władysławowa, Jastrzębia Góra i wzdłuż wybrzeża przez Łebę, Ustkę, Koszalin aż do Szczecina. W Szczecinie planuję być w czwartek około 10:00, ale godzina ta może ulec zmianie z uwagi na dystans, zmęczenie, warunki atmosferyczne – tłumaczy.

Mł. asp. Sebastian Nowacki, który na co dzień pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, trasę o długości tysiąca kilometrów, zamierza przejechać rowerem non-stop, jedynie z krótkimi postojami na picie, jedzenie i toaletę. – Przeogromne wyzwanie, ale i szczytny cel. Nie będę miał w przyszłości większej motywacji niż w tej chwili. Granica w tej sytuacji będzie mnie bardzo motywowała, żeby to wszystko zakończyło się sukcesem – podkreśla Nowacki.

Aleksandra ma 19 lat. To córka moich znajomych. Gdy dowiedziałem się, że choruje na nowotwór i konieczne jest kosztowne leczenie, postanowiłem pomóc, dając od siebie coś więcej. Stąd pomysł, żeby przejechać tysiąc kilometrów bez snu i w ten sposób wesprzeć zbiórkę pieniędzy na niezbędną terapię – mówi Nowacki, który policjantem jest od 9 lat.

Liczę, że wszyscy, którzy usłyszą o tej wyprawie, zachcą wesprzeć leczenie Oli. Jedyna metoda, obecnie zastosowana przez lekarzy, to terapia, która kosztuje miesięcznie 30 tys. zł. Każda wpłata na ten cel będzie miała znaczenie – podkreśla.

Wsparcie

Na Facebooku Nowacki utworzył wydarzenie – 1000 km non-stop na rowerze dla Aleksandry. Jak przyznał, do wyprawy przygotowywał się pod opieką specjalistów z jednej z płockich akademii zdrowia, a wsparcie techniczne w trakcie przejazdu zaoferował jeden z tamtejszych sklepów rowerowych. Akcję honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu. Jedno z laboratoriów medycznych już zadeklarowało, że przekaże po 10 zł za każdy przejechany kilometr charytatywnej wyprawy Sebastiana Nowackiego.

Obecnie 19-letnia Aleksandra pozostaje pod opieką Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Czytaj też:

Tysiąc kilometrów rowerem, bez snu. Policjant chce pomóc 19-latce

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone