SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kolejki w lokalach wyborczych w Warszawie. Nawet kilkadziesiąt minut oczekiwania

fot. RDC

O kolejkach w lokalach wyborczych w Warszawie donosili zarówno użytkownicy portali społecznościowych, jak i media. Czas oczekiwania w kolejce po odbiór kart do głosowania sięgał nawet kilkudziesięciu minut. Według pracownika Delegatury Krajowego Biura Wyborczego sytuacja nie była nadzwyczajna.

Są momenty, gdzie tych wyborców kumuluje się więcej, bo np. lokal znajduje się w pobliżu kościoła, a ludzie akurat z niego wyszli i wtedy się robią kolejki, natomiast sytuacja nie jest nadzwyczajna – powiedział pracownik Delegatury KBW w Warszawie.

40 minut

O kolejkach w lokalach wyborczych w niedzielę informowali użytkownicy portali społecznościowych oraz media. Na Facebooku pojawiły się zdjęcia kolejek m.in. w lokalach wyborczych na Żoliborzu, Białołęce i Ochocie. Niektórzy pisali, że w kolejkach po karty do głosowania trzeba odstać nawet ok. godziny. Według niektórych informacji zdarzyło się, że z powodu braku miejsca wyborcy musieli czekać na zewnątrz budynków.

W jednym z lokali wyborczych na warszawskiej Woli, żeby dostać karty do głosowania, trzeba było czekać kilkanaście minut, podczas gdy w poprzednich latach otrzymywało się je „od ręki”. W kolejce do członków komisji wyborczej oczekiwało wielu głosujących. Jedna z pań skarżyła się, że na możliwość oddania głosu czekała 40 minut.

Czytaj też:

Sondaż Ipsos: wygrana Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze wyborów na prezydenta Warszawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone