SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Klęskowe” dla mieszkańców gminy Słupno. Jak dostać odszkodowanie?

fot. Urząd Gminy Słupno/Facebook

Mieszkańcy gminy Słupno w powiecie płockim, którym ubiegłotygodniowa nawałnica podtopiła domy, mogą zgłaszać się po odszkodowania. – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął wypłaty – mówi nam wójt Marcin Zawadka.

W minioną sobotę rzeka Słupianka podtopiła około 50 budynków mieszkalnych w gminie Słupno niedaleko Płocka. Woda weszła przede wszystkim do piwnic i garaży. Trzy budynki zostały zalane i na razie nie wiadomo, jaki będzie ich stan, gdy woda opadnie. Władzom gminy zależy, żeby pieniądze jak najszybciej trafiły do poszkodowanych mieszkańców.

Przyspieszamy procedurę związaną z wypłatami odszkodowań dla rolników, tzw. klęskowe. My jako gmina powołaliśmy komisję do wypłat odszkodowań dla mieszkańców, których domostwa zostały zalane. Można więc zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej po wypłaty – mówi Zawadka.

Powiat płocki najbardziej ucierpiał wskutek ubiegłotygodniowych nawałnic na Mazowszu. W Słupnie woda uszkodziła także drogi oraz zniszczyła dwa mostki na Słupiance. Poza tym kilka miejscowości zostało odciętych od świata.

Wojewoda Konstanty Radziwiłł zadeklarował, że poprosi wojsko o zbudowanie w tych miejscach mostów pontonowych. Z kolei władze Słupna chcą, żeby w gminie został ogłoszony stan klęski żywiołowej. Jednak wojewoda nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków i wysokości odszkodowań można znaleźć TUTAJ oraz pod numerami telefonów: 24 267 95 75 (szkody w gospodarstwach rolnych), 24 261 91 78 (szkody w budynkach mieszkalnych i gospodarczych).

Czytaj też:

Mieszkańcy gminy Słupno k. Płocka odcięci od świata. Pomoże wojsko

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone