SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nastolatek wyłowiony z wody koło Legionowa. Na miejscu LPR

Nie żyje chłopiec wyłowiony z kąpieliska k. Legionowa/fot. KSP

Służby uratowały trzynastoletniego chłopca przed utonięciem. Do zdarzenia doszło na kąpielisku w Trzcianach pod Legionowem. Był tam z rodzicami, jednak w pewnym momencie zniknął im z oczu. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Rodzice natychmiast powiadomili służby i to uratowało mu życie – mówi Jakub Pacyniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. – Na miejscu przybyły służby. Strażacy wyciągnęli trzynastolatka z wody. Przywrócili mu funkcje życiowe poprzez skuteczną reanimację. Chłopiec został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala – dodaje.

Od początku wakacji na Mazowszu utopiło się 17 osób.

Ponad 50 wypadków do połowy wakacji

– Tych tragedii można było uniknąć, gdyby nie brawura ale przede wszystkim alkohol – mówi rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marczak. – W momencie, kiedy rozmawiamy o bezpieczeństwie w okresie wakacyjnym, okazuje się, że ten alkohol ma bardzo duże znaczenie nie tylko na drodze, ale też nad wodą. Bo zarówno wypadki na drodze jak i utonięcia to są te zdarzenia, kiedy występują tragedie, w momencie kiedy nierzadko osoby były pod wpływem alkoholu w stanie nietrzeźwości. To pokazuje dlaczego jest to tak niebezpieczne i dlaczego nie wolno łączyć alkoholu z takimi sytuacjami – tłumaczy.

Czytaj też: Policja podsumowuje półmetek wakacji na Mazowszu 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone