SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Napaść w kościele na Muranowie. Znamy tożsamość ofiary

fot. RDC

W czwartek na plebanii kościoła na stołecznym Muranowie napastnik zaatakował mężczyznę. Na pomoc poszkodowanemu ruszył ksiądz, który również został zaatakowany. Po reanimacji pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, niestety zmarł. Pod opiekę lekarzy trafił także agresor, który stracił przytomność po obezwładnieniu przez policję.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w jednym z wolskich kościołów w Warszawie. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że do plebanii wszedł agresor i zaatakował mężczyznę. Poszkodowanemu pomocy próbował udzielić ksiądz i również został zaatakowany. Nożownik zaatakował na plebani dwie osoby – według informacji, które potwierdziła nam policja – jedna osoba nie żyje.

– Mówimy o 65-letnim mężczyźnie, który również był reanimowany. Niestety pokrzywdzony mimo wysiłku lekarzy – zmarł – tłumaczy Sylwester Marczak.

Dziennikarzom RDC udało się ustalić kim dokładnie jest ofiara. – Jest to ojciec jednego z księży archidiecezji warszawskiej. Z naszej strony chcielibyśmy prosić o modlitwę za tego zmarłego człowieka, współbrata dla wielu. Prosimy również o wsparcie modlitewne dla jego rodziny – tłumaczy rzecznik archidiecezji warszawskiej – ks. Przemysław Śliwiński.

Policjanci zjawili się na miejscu po trzech minutach od wezwania i obezwładnili napastnika. – Kiedy był już obezwładniony, stracił przytomność i rozpoczęła się reanimacja. Agresor został zabrany do szpitala i tam znajduje się pod naszym nadzorem – przekazał rzecznik warszawskiej policji. Na miejscu zdarzenia pracują stołeczni policjanci. O napaści zawiadomiono prokuraturę.

Czytaj też:

Atak nożownika na Mokotowie. Napastnik został zatrzymany, ofiara nie żyje

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone