SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Napadał, dusił i okradał kierowców. Grozi mu 12 lat więzienia

fot. ilustracyjne/ policja.waw.pl

Policjanci zatrzymali 29-latka, który napadał na kierowców jednej z korporacji świadczącej usługi transportowe. – Trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia – poinformował we wtorek oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Wołominie asp. szt. Tomasz Sitek.

Do komisariatu policji zgłosiło się dwóch kierowców. Z ich relacji wynikało, że pewien mężczyzna zamówił u nich kurs, wsiadł do samochodu, a następnie w trakcie podróży kazał im zjechać na pobocze drogi. Wybierał niezamieszkałe, ustronne miejsca.

Ukradł ponad pięć tysięcy złotych 

Gdy kierowcy zatrzymywali auto, wówczas wyciągał przedmiot przypominający broń i żądał od nich wydania gotówki, kart bankomatowych i telefonów. – Dusił ich przewodem elektrycznym lub sznurem, po czym zabierał należące do nich pieniądze i telefony komórkowe – relacjonował asp. szt. Tomasz Sitek.

Policjant dodał, że niedługo potem kolejne tego typu przestępstwo zgłosił inny kierowca. – On również utracił w wyniku działania sprawcy telefon komórkowy i pieniądze. Dwa dni po tym zdarzeniu zgłosił się następny poszkodowany kierowca firmy transportowej. W jego przypadku sprawca dopuścił się jedynie kradzieży portfela z zawartością paszportu, pieniędzy oraz kart bankomatowych. Łącznie poszkodowani utracili blisko 5300 złotych, trzy telefony komórkowe, karty bankomatowe i paszport – poinformował asp. szt. Sitek.

Usłyszał zarzuty 

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie oraz z wydziału kryminalnego z wołomińskiej komendy. Wytypowali miejsce, w którym może przebywać podejrzewany. Okazało się, że to 29-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Radzymin. Kryminalni udali się pod wytypowany adres, gdzie zatrzymali mężczyznę.

W jego mieszkaniu znaleźli trzy karty bankomatowe skradzione jednemu z poszkodowanych. – 29-latek usłyszał zarzut dokonania trzech przestępstw rozbójniczych oraz jednej kradzieży. Decyzją sądu rejonowego w Wołominie mężczyzna trafił do aresztu na okres najbliższych 3 miesięcy – przekazał asp. szt. Sitek.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że 29-latek mógł popełnić więcej podobnych przestępstw.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone