SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Napad na jubilera w Legionowie i kradzież biżuterii wartej 100 tys. zł. Dwie osoby zatrzymane

fot. KSP

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sierpniu mieli napaść z bronią na sklep jubilerski w Legionowie. Ukradli wówczas biżuterię wartą ponad 100 tysięcy złotych. Obaj zostali aresztowani.

Do zatrzymań doszło w weekend. 29-leni Dariusz D. oraz 39-letni Krystian O. są podejrzani o dokonanie rozboju z użyciem broni palnej 7 sierpnia w Legionowie – poinformował rzecznik Komendanta Stołecznego Policji kom. Sylwester Marczak.

Zamaskowani sprawcy weszli do zakładu jubilerskiego i – zastraszając pracownika przedmiotem przypominającym broń – rozbili gabloty, w których znajdowała się biżuteria. Ich łupem padły pierścionki i łańcuszki o wartości co najmniej 100 tysięcy złotych – podał kom. Marczak.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. – Praca operacyjna bardzo szybko przyniosła efekty. Funkcjonariusze ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym napadem. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Warszawy – poinformował kom. Marczak.

Zatrzymani

W miniony weekend przy wsparciu antyterrorystów stołeczni policjanci dokonali zatrzymań podejrzanych osób. Dariusz D. został ujęty na Mokotowie. Jak podaje KSP, 29-latek był wielokrotnie notowany. Krystiana O. zatrzymano na Pradze Południe. 39-latek był poszukiwany trzema listami gończymi w związku z włamaniem, przywłaszczeniem mienia, a także pozbawieniem wolności innej osoby.

W miejscach ich zamieszkania zabezpieczono m.in. dwie sztuki krótkiej broni palnej, elementy umundurowania policyjnego i ponad 14 tys. złotych w gotówce. Pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Obaj mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzuty dokonania rozboju z użyciem broni palnej. Grozi im za to od 3 do 15 lat więzienia.

W niedzielę legionowski sąd tymczasowo aresztował obu podejrzanych. KSP nie wyklucza kolejnych zatrzymań osób mających związek ze sprawą.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone