SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Największy szpital w Polsce rozwiązał umowę z dyrektorem

Warszawski Uniwersytet Medyczny/fot. Wikimedia Commons

Dyrektor największego szpitala w Polsce stracił pracę. Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego postanowił rozwiązać umowę z szefem Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Robertem Krawczykiem. W skład Centrum wchodzą placówki przy Banacha, Żwirki i Wigury oraz Lindleya.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Kilka dni wcześniej w mediach pojawiły się informacje, według których szpitale są źle przygotowane do walki z epidemią. Jeden z lekarzy pisał w liście w mediach społecznościowych, że brakuje m.in. leków. WUM nie potwierdził nam jednak, że umowę z dyrektorem rozwiązano z tego powodu.

Centrum przygotowuje się do nowych wytycznych od wojewody, który polecił utworzyć 100 łóżek covidowych – zapewnia p.o. dyrektora, Anna Łukasik. – Jesteśmy w trakcie przygotowań kolejnych pawilonów. W czwartek w godzinach popołudniowych będzie kolejnych 12 łóżek w pawilonie kardiologii. W piątek będzie to dodatkowych 6 łóżek. W tej chwili, równolegle trwają prace techniczno-organizacyjne, związane z dostosowaniem pomieszczeń do potrzeb pacjentów i personelu i wydzielenia tam śluz – tłumaczy.

Do weekendu na urologii powstanie jeszcze dodatkowych 30 łóżek, a na ortopedii 40. Łukasik zapewniła też, że wszystkie potrzebne leki są już dostępne w przyszpitalnej aptece.

Czytaj też: Szpital na Narodowym. Potrzeba 500 osób do opieki nad pacjentami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone