SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Największe w ramach projektu Mieszkanie plus”. Budowa osiedla Nowe Jeziorki w przyszłym roku

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Pexels

Warszawskie osiedle Nowe Jeziorki na tzw. zielonym Ursynowie to największa inwestycja w ramach Mieszkania plus – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. We wtorek podpisano umowę na opracowanie projektu osiedla.

Chcemy, aby w każdym dużym mieście w Polsce były organizowane tak duże projekty jak warszawskie Nowe Jeziorki – powiedział Soboń. Dodał, że przygotowywanych jest „ponad 300 lokalizacji dla inwestycji w programie Mieszkanie plus, co pozwoli na rozpoczęcie budowy ponad 100 tys. mieszkań”.

Prawie trzy tysiące mieszkań

BGK Nieruchomości podpisał umowę na opracowanie projektu osiedla przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie w ramach Mieszkania plus. Na działce powstanie osiedle na ok. 2,7 tys. mieszkań. Budowa – na ok. 15-hektarowej działce – ma ruszyć w drugiej połowie 2019 r.

Na działce przy ulicy Karczunkowskiej zaprojektowano 19 budynków mieszkalnych, w których znajdą się powierzchnie przeznaczone na działalność handlowo-usługową. Projekt przewiduje wydzielenie działki w centralnej części osiedla na realizację budynku szkoły podstawowej z przedszkolem, boiskiem i innymi terenami rekreacji. Publiczna placówka ma powstać przy współpracy z warszawskim samorządem, który wspiera realizację inwestycji.

To projekt szczególnie dla nas ważny ze względu na to, że to pierwsza stołeczna lokalizacja Mieszkania plus – powiedział członek zarządu BGKN Grzegorz Muszyński.

Zwycięski projekt

Koncepcję modelowego osiedla Nowe Jeziorki przy ul. Karczunkowskiej wyłoniono w konkursie, w którym nagrodzono dwa zespoły projektowe. – Powstało konsorcjum dwóch pracowni: AMC – Andrzej M. Chołdzyński oraz 22Architekci. Dzięki temu zaprojektowane zostanie doskonałe osiedle – powiedział Muszyński.

Zawarta pomiędzy BGK Nieruchomości a projektantami umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla nowego osiedla, m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji – poinformował BGKN.

Trwają konsultacje dotyczące terenów rekreacyjnych i przestrzeni handlowo-usługowych osiedla Nowe Jeziorki. W ramach prowadzonych działań organizowane są z spotkania i warsztaty, podczas których mieszkańcy okolicy mogą dowiedzieć się więcej o planowanej inwestycji. Efektem konsultacji będą wytyczne dotyczące projektowania przestrzeni wspólnych osiedla Nowe Jeziorki, które zostaną przedstawione 5 września.

Posłuchaj:

Poranek RDC: abiturienci Politechniki Warszawskiej autorami projektu Mieszkania plus

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone