SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ponad 18 tysięcy nowych wyborców w Warszawie od początku roku

fot. RDC/archiwum

W stolicy lawinowo przybywa wyborców przed niedzielnym głosowaniem w wyborach samorządowych. Od pierwszego stycznia do rejestru w Warszawie dopisało się 18,5 tysiąca osób. To ci, którzy mieszkają i pracują w stolicy, ale nie są zameldowani.

Najwięcej osób pochodzi z Radomia, Lublina, Gdańska i Szczecina – mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Ludzie chcą głosować – to są studenci, osoby czasowo przebywający w stolicy. Chciałabym, by fakt, że są już wpisani do rejestru, zmotywował ich do oddania głosu – dodaje.

Najwięcej wyborców dopisało się na Mokotowie (2400) i Woli (2000). Najmniej w Rembertowie (225 osób). W sumie, w stolicy złożono w tym roku ponad 26 tysięcy wniosków. Półtora tysiąca zostało odrzuconych, reszta czeka jeszcze na rozpatrzenie. Dla porównania, przed wyborami w 2014 roku do rejestru dopisało się nieco ponad cztery tysiące osób.

On-line i osobiście

Każdy, kto od teraz złoży swój wniosek, zostanie dopisany do rejestru już po pierwszej turze wyborów. A dopisać się można na dwa sposoby: elektronicznie lub osobiście w urzędzie. Trzeba przy tym udowodnić, że mieszka się w Warszawie.

Mogą to być np. kopie rachunków opłacanych pod danym adresem, pierwsze strona PiT-u rozliczonego w stolicy, umowa najmu mieszkania czy umowa o pracę.

Czytaj też:

Miasto Jest Nasze zachęca cudzoziemców do udziału w wyborach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone