SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Najnowocześniejszy SOR w Polsce za dwa lata ma powstać w Radomiu

Nowy pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu ma być wybudowany w dwa lata. W środę lecznica podpisała w tej sprawie umowę z wykonawcą. Inwestycję za 100 milionów złotych sfinansuje samorząd województwa mazowieckiego.

Nowy oddział ma się mieścić w parterowym pawilonie. – SOR jest tak zaplanowany, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i dobrą pracę personelowi pracującemu na SOR-ze i w głównym budynku. Inwestycja ma szansę powodzenia, a za 24 miesiące zaprosimy na uroczyste otwarcie i będziemy się chwalić tym, co zrobiliśmy – mówiła prezes szpitala Bożenna Pacholczak. Dodała, że nowy pawilon SOR-u będzie połączony z głównym budynkiem szpitala nadziemnym łącznikiem.

Z pracami nie czekamy, już dzisiaj rozpoczynamy budowę – mówiła Monika Szczygieł-Gołębiowska ze spółki budowlanej Strabag, która realizuje inwestycję. – Dzisiaj rozpoczynamy budowę. Jesteśmy w pandemii, więc na pewno będziemy musieli rotować pracami tak, żeby nie utrudniać pracy szpitala – dodała.

Jest potrzeba

Według prezes, nowy SOR będzie spełniać najwyższe standardy. – Stworzymy miejsce komfortowe, dostosowane do obowiązujących norm prawnych, gdzie każdy, kto potrzebuje pomocy medycznej, ją otrzyma – zaznaczyła Pacholczak.

Rocznie w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu (w tzw. szpitalu na Józefowie) przyjmowanych jest ok. 100 tys. pacjentów, a – jak wynika z danych szpitala – liczba osób, którym udzielana jest pomoc, z roku na rok zwiększa się o kolejne 4-5 tys.

Najnowocześniejszy SOR w kraju

Zdaniem wicemarszałka Mazowsza Rafała Rajkowskiego nowa inwestycja zapewni mieszkańcom Radomia i okolicznych powiatów szybki, sprawny i całodobowy dostęp do specjalistycznej opieki medycznej w najwyższej jakości.

Długo walczyliśmy o dofinansowanie inwestycji z funduszy rządowych. Nie udało się i postanowiliśmy zbudować ten SOR sami. Dziś możemy śmiało zadeklarować, że szpital w Radomiu będzie miał najnowocześniejszy oddział ratunkowy w kraju – zaznaczył Rajkowski.

Projekt budowy nowego SOR-u w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym dwukrotnie bez powodzenia był zgłaszany do realizacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nowy SOR ma powstać w dwa lata.

Czytaj też:

Prosektorium na UTH w Radomiu oficjalnie otwarte

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone