SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Najlepsze prace absolwentów ASP do zobaczenia w metrze

Ola Gąsior, scenografia fot. UM Warszawa

Od poniedziałku na wszystkich stacjach II linii metra będzie można zobaczyć najlepsze prace ponad 40 absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – poinformował stołeczny ratusz.

Jak podał ratusz, akcja „MetrODsztuki” jest podsumowaniem 10 lat projektu „Coming Out” – corocznej, uroczystej prezentacji najciekawszych prac dyplomowych studentów ASP z dziewięciu wydziałów. Jednocześnie jest to pierwsza artystyczna wystawa zrealizowana w całości w przestrzeni warszawskiego metra.

Prace (z różnych dziedzin sztuki, takich jak malarstwo, fotografia, scenografia i plakat) będą wyświetlane na wszystkich nośnikach reklamowych każdej stacji II linii metra. Wystawa została pomyślana, jako promocja twórczości młodych polskich artystów.

Organizatorzy zaplanowali trasę zwiedzania. Zaprojektowana ścieżka ma ponad 1600 metrów, a obejrzenie całości wystawy może zająć od 2,5 do nawet 4 godzin. Na każdej kreacji znajdzie się również QR kod, który po zeskanowaniu przeniesie odbiorcę na stronę internetową, na której można będzie dowiedzieć się więcej o artyście i jego projekcie. Skanowanie kolejnych kodów umożliwi również udział w grze miejskiej. Dla pierwszych 500 osób, które zobaczą i zeskanują wszystkie prace, zostały przygotowane nagrody – bilety do kina i teatru, książki i albumy nt. sztuki.

„Wyjść z zamkniętych galerii”

Ekspozycja w metrze (…)to nowatorski projekt, pozwalający dotrzeć ze sztuką do użytkowników komunikacji miejskiej, wyjść z nią z murów ASP i zamkniętych galerii. To był zawsze jeden z celów projektu „Coming Out” – powiedział prof. Paweł Nowak, kurator projektu „Coming Out”.

Uroczystość inaugurująca wystawę odbędzie się w poniedziałek o godz. 17 na dziedzińcu budynku ASP, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37. Wystawa potrwa do 25 sierpnia. Za wybór prac i opiekę artystyczną nad wystawą odpowiada Akademia Sztuk Pięknych.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone