SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Środki na remont Alei Wojska Polskiego w Radomiu do zwrotu?

fot. radom.pl

Czy Radom będzie musiał zwrócić do budżetu 22 miliony złotych? Pieniądze przeznaczone na przebudowę al. Wojska Polskiego miały być wydatkowane do końca tego roku. Dotacja na ten cel wynosiła 28 milionów złotych. Wydatkowano tylko około 6,5 miliona.

Jeżeli prawo to zakłada, to jest to możliwe (…) Jako wojewoda jestem wykonawcą, nie decydentem. Jeżeli otrzymuje od rządu dotację, jako przedstawiciel rządu w terenie mam obowiązek ją wydatkować. Nie chcę oddawać pieniędzy, a to jest forma oddawania pieniędzy właśnie – mówi Wojewoda Zdzisław Sipiera.

Władze miasta zwróciły się do wojewody z wnioskiem o przesunięcie dotacji na 2020 rok. Zdaniem Zdzisława Sipiery wniosek będzie musiał być jeszcze doprecyzowany, bo jest zbyt ogólny.

Utrudnienia

Tymczasem po czwartkowym zamknięciu wiaduktu nad al. Wojska Polskiego kierowcy skarżą się na trudności z przedostaniem się przez centrum miasta. Remont wiaduktu może potrwać nawet do końca roku.

Jak wyjaśnia rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dawid Puton, na ponowne otwarcie wiaduktu kierowcy poczekają kilka tygodni. – Chcielibyśmy, żeby udało się otworzyć przejazd jeszcze w tym roku, ale nie jestem w stanie tego obiecać – mówi.

Przypomnijmy – zamknięty dla ruchu jest fragment od ronda „kozienickiego” do ulicy Lubelskiej. Objazdy prowadzą aleją Grzecznarowskiego oraz ulicami Dowkontta, 1905 Roku, Maratońską, Kielecką, Czarnieckiego i Żółkiewskiego.

Objazdami jeździ także od piątku autobus linii 21.

Czytaj też:

Trwa gruntowna przebudowa al. Wojska Polskiego w Radomiu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone