SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nagrody Grand Press 2015 rozdane [sprawdź szczegóły]

fot. Pixabay

Konrad Piasecki z RMF FM otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2015 w konkursie miesięcznika „Press”. Nazwiska laureatów nagrody Grand Press ogłoszono w czwartek w Warszawie.

Po raz pierwszy wręczono nagrodę imienia Bohdana Tomaszewskiego dla dziennikarza sportowego. Otrzymał ją Stefan Szczepłek z „Rzeczpospolitej”. Organizatorem konkursu jest miesięcznik „Press”.

W kategorii „news” nagrodę zdobył Jacek Czarnecki z Radia Zet za materiał „Afera madrycka”.

W kategorii „dziennikarstwo śledcze” – cykl ” Nie odpuszczę do końca”, „Nietykalni” – to materiały Pawła Kaźmierczaka, wyemitowane w TVP 2 w programie „Magazyn Ekspresu Reporterów”.

W kategorii „reportaż prasowy” – Justyna Kopińska za materiał „Odział chorych ze strachu” Gazeta Wyborcza – „Duży Format”.

W kategorii „reportaż radiowy” – „Gówniany interes” – to materiał Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet z Polskiego Radia Lublin.

W kategorii „reportaż telewizyjny” – ” Święta wojna Rosjan” reportaż Barbary Włodarczyk w TVP 1.

W kategorii „wywiad” – „Zupa z maryśki” – to wywiad Piotra Pacewicza, Gazeta Wyborcza – Wysokie Obcasy”.

W kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne” – materiał Karola Jałochowskiego „Bomba, która wstrząsnęła światem”, ” Polityka”.

Grand Press Economy wręczono Rafałowi Wosiowi, dziennikarzowi tygodnika ” Polityka”, a Grand Press Digital – dla Vadima Makarenki z serwisu BIQdata.pl.

Gościem specjalnym czwartkowej gali był John Sweeney – dziennikarz pracujący obecnie dla BBC, a przez 12 lat dla gazety „The Observer”. Relacjonował konflikty w ponad 60 krajach.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone