SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wciąż bez przyjęć na internę szpitala w Płocku. Będą powtórne badania

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku/fot. www.wszplock.pl

Wznowienie przyjęć pacjentów na oddziale internistycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku uzależnione jest od wyników powtórnych badań w kierunku koronawirusa wśród personelu. Testy te mają być wykonane 30 września – przekazał dyrektor placówki Stanisław Kwiatkowski.

Pierwsze badania na obecność koronawirusa u pracowników i pacjentów oddziału internistycznego płockiego WSzZ zostały przeprowadzone w ubiegłym tygodniu, gdy zakażenie wykryto u jednej z pacjentek, która była tam leczona w związku z cukrzycą – dzięki testom zakażenie potwierdzono następnie u dwóch innych pacjentów tego oddziału.

Przyjęcia zależne od powtórnych badań

Cały personel oddziału internistycznego został przebadany pod kątem koronawirusa. Nikt z pracowników nie jest tam zakażony. Dla bezpieczeństwa 30 września ponownie zostanie pobrany od personelu materiał do badań, żeby z całą pewnością wykluczyć zakażenie koronawirusem – powiedział w poniedziałek podczas telekonferencji dyrektor WSzZ w Płocku. Jak dodał, obecnie na oddziale internistycznym tej placówki leczonych jest 24 pacjentów.

Dalej na internie nie ma przyjęć nowych pacjentów. Jeżeli wyniki badań wśród personelu, których wykonanie planowane jest na 30 września, będą ujemne, to następnego dnia po ich otrzymaniu wznowimy tam przyjęcia – oświadczył Kwiatkowski.

Oddział płucny już działa

Przypomniał, że w sobotę rano wznowił pracę oddział płucny, który obecnie przyjmuje już pacjentów. Oddział ewakuowano tydzień temu, gdy u pacjenta, który trafił tam w bardzo ciężkim stanie wykryto zakażenie koronawirusem – po kilku dniach pacjent ten zmarł. Największa liczba ewakuowanych z oddziału płucnego została wypisana do domu, gdy pozwalał na to stan kliniczny pacjentów, natomiast pozostałych przeniesiono na inne oddziały – zakaźny i dermatologiczny.

Dyrektor płockiego WSzZ wyjaśnił, że najprawdopodobniej od tego właśnie pacjenta zaraziło się tam sześć osób z personelu oddziału płucnego – dwóch lekarzy, trzy pielęgniarki i jedna salowa. Zaznaczył, iż badania pozostałych pracowników tego oddziału dały wynik ujemny, co pozwoliło na wznowienie jego pracy i przyjęć. – Personel z dodatnim wynikiem przebywa na kwarantannie. Nie ma to wpływu na to, żeby oddział płucny normalnie funkcjonował. Od soboty ruszyły więc tam przyjęcia ostre – powiedział Kwiatkowski.

Jak przekazał, w przypadku oddziału zakaźnego płockiego WSzZ w poniedziałek rano hospitalizowanych było tam 16 pacjentów, w tym 13 z dodatnim wynikiem testów w kierunku koronawirusa.

Czytaj też:

Płock. Oddział płucny szpitala wojewódzkiego wznawia przyjęcia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone