SŁUCHAJ ONLINE
MENU

14. edycja Kameralnego Lata w Radomiu. Trwa nabór filmów

fot. Kameralne Lato, materiały prasowe

Rozpoczął się nabór filmów do dwóch konkursów, które odbędą się w lipcu w Radomiu podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 maja.

Jak poinformowali w czwartek organizatorzy festiwalu, do konkursu głównego można zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2020 r. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

Nagrodę główną w konkursie stanowi „Złoty Łucznik” – nagroda przyznawana od 2013 przez prezydenta Radomia w wysokości 10 tys. zł.

Celem drugiego konkursu – Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park – jest promocja dokonań początkujących filmowców. Do udziału w tym konkursie organizatorzy zapraszają także amatorów, autorów krótkich (najwyżej 15 minut) eksperymentów filmowych, niepodlegających schematom gatunkowym.

Selekcja krótkich metraży

Tematyka organizowanego od 14 lat w Radomiu Kameralnego Lata jest ściśle związana z jego społecznym profilem, co wyróżnia radomski festiwal spośród innych tego typu imprez filmowych organizowanych w Polsce. W Radomiu prezentowane są wyselekcjonowane krótkie metraże, których twórcy włączają się w dyskusję o problemach współczesnego świata. „Świata, który w pandemicznych czasach wydaje się nam jeszcze bardziej skomplikowany. Świata, który targany konfliktami politycznymi i ekonomicznymi, nie zawsze zwraca uwagę na jednostkę, coraz bardziej w tym świecie zagubioną” – podkreślają organizatorzy.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w dniach 4-10 lipca.

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Radomia.

Czytaj też:

Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. „Odszedł wspaniały artysta”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone