SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Na Wiśle pracuje 10 lodołamaczy. Akcja w gminie Nowy Duninów

fot. Wody Polskie

W środkowym biegu Wisły, w rejonie Płocka do akcji kruszenia zatoru lodowego ruszyło dziś rano 10 lodołamaczy. Planowane jest dalsze udrażnianie rynny spływowej i w przypadku korzystnych warunków wiatrowych przepuszczanie lodu przez zaporę we Włocławku – przekazały Wody Polskie.

SPRAWDŹ AKTUALNĄ SYTUACJĘ NA WIŚLE W REJONIE PŁOCKA

Jak poinformowały Wody Polskie, lodołamacze „będą kontynuować kruszenie zatoru lodowego w gminie Nowy Duninów”. W komunikacie przekazano, że jednostki stacjonujące w porcie we Włocławku wyruszyły we wtorek na Zbiornik Włocławski nieco później – ze względu na gęstą mgłę, oczekiwały na poprawę warunków nawigacyjnych.

„O godz. 8:30 dziesięć lodołamaczy ruszyło do akcji na Zbiorniku Wodnym Włocławek” – podały we wtorek Wody Polskie. W informacji wyjaśniono, iż „planowane jest dalsze udrażnianie rynny spływowej i w przypadku korzystnych warunków wiatrowych przepuszczanie lodu przez stopień”, czyli tamę we Włocławku.

Spadek poziomu wody w rejonie Płocka 

Jak podkreśliły Wody Polskie, stany wód na wodowskazach w rejonie Płocka spadają – „wodowskaz Płock brama obecnie wskazuje 328 cm (przekroczony stan alarmowy) ze spadkiem 24 cm w ciągu 15 godzin”. Przekroczone stany alarmowe utrzymują się w rejonie Kępy Polskiej, gdzie we wtorek o godz. 7 poziom wody wynosił 524 cm, trend bez zmian oraz w Wyszogrodzie, gdzie poziom wody to 614 cm, przy trendzie rosnącym.

W poniedziałek po południu do Włocławka dopłynęły z Gdańska dwa dodatkowe lodołamacze, aby wesprzeć jednostki pracujące na Zbiorniku Włocławskim przy kruszeniu zatoru lodowego. Z kolei w poniedziałek wieczorem służby informowały, że zator lodowy w rejonie Woli Brwileńskiej prawdopodobnie ruszył już nieco w dół rzeki.

Czytaj też:

Prezydent Płocka dla RDC: sytuacja na Wiśle w mieście jest stabilna, choć nadal kryzysowa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone