SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Na widok strażnika miejskiego spadł z roweru. Miał ponad 2 promile

fot. SM Warszawa

Patrolujący Starówkę strażnicy miejscy postanowili zatrzymać jadącego szlaczkiem rowerzystę. Cyklista miał jednak inne plany. Nacisnął mocniej na pedały, lecz zamiast przyspieszyć – spadł z jednośladu. Okazało się, że był pijany. Oprócz potłuczeń musi jeszcze zapłacić 2,5 tys. zł mandatu.

Strażnicy miejscy patrolujący Krakowskie Przedmieście zobaczyli cyklistę, który miał duże problemy aby utrzymać prosty tor jazdy na szerokiej ulicy. Postanowili zatrzymać walczącego o utrzymanie się na jezdni rowerzystę. Gdy podjechali bliżej i poprosili żeby się zatrzymał. Mężczyzna próbował jednak uciec. Sopadł jednak z roweru.

Alkohol przyczyną brawury

Strażnicy zabezpieczyli miejsce upadku, a gdy podeszli bliżej mieli już podejrzenia skąd wzięła się w rowerzyście taka brawura. Opary, które otaczały mężczyznę wskazywały jednoznacznie co było przyczyną ułańskiej fantazji. Potwierdził to alkomat wezwanej na miejsce zdarzenia załogi policji.

– Zatrzymany miał we krwi 2,25 promila alkoholu, a mimo tego próbował wrócić do domu na rowerze – podkreślił Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej. Rowerzysta został ukarany mandatem, którego wysokość według nowego taryfikatora wynosi 2 500 złotych.

To i tak nic w porównaniu z zagrożeniem, jakie sprowadził pijany rowerzysta na siebie i innych uczestników ruchu drogowego – zaznaczył Jabraszko.

Czytaj też:

Znęcała się nad 87-latką. Podczas zatrzymania miała 3 promile

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone