SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Na niebezpiecznym skrzyżowaniu pod Płockiem powstanie rondo

Na skrzyżowaniu w Białej koło Płocka powstanie rondo/fot. Google Maps

Niebezpieczne skrzyżowanie w Białej koło Płocka zastąpi rondo. To miejsce, gdzie dochodziło do wielu tragicznych w skutkach wypadków. Budowa ronda na skrzyżowaniu dróg powiatowych rozpocznie się w najbliższych dniach. Będzie bezpieczniej.

W płockim starostwie została już podpisana umowa z wykonawcą – mówi przewodniczący rady powiatu płockiego, Lech Dąbrowski. – To rondo, które będzie w Białej, rozwiąże sprawę bezpieczeństwa bardzo poważnie. Będzie chodnik ze ścieżką rowerową do mostu, więc będzie bardzo bezpiecznie po jej wykonaniu – wyjaśnia.

Poprawa komfortu i bezpieczeństwa

Powstaną też chodniki i ścieżka rowerowa, co także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa – mówi zastępca komendanta miejskiego policji w Płocku, Robert Nowakowski. – Inwestycja bardzo wyczekiwana. Wiele zdarzeń drogowych w tym wypadki ze skutkiem śmiertelnym miały miejsce na tej drodze. Na pewno w gminie Stara Biała to bezpieczeństwo się poprawi. Nie tylko rondo, ale ciągi pieszo-rowerowe, separacja ruchu pieszych, ruchu rowerzystów co również wpływa bardzo pozytywnie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – podkreśla.

W płockim starostwie została już podpisana umowa na budowę ronda. Roboty rozpoczną się w najbliższych dniach i potrwają dwanaście miesięcy. Będą utrudnienia w ruchu. A na czas budowy samego ronda ruch zostanie całkowicie zamknięty.

Czytaj też: Policja za pomocą drona upominała pieszych i rowerzystów 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone