SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

COVID-19 w Radomiu. Zmarło dwóch kapłanów z Domu Księży Seniorów

Koronawirus na Mazowszu/fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Dwóch kapłanów, mieszkających ostatnio w Domu Księży Seniorów w Radomiu, zmarło we wtorek na COVID-19 w miejscowym szpitalu – przekazał kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu ks. prał. Edward Poniewierski. Wcześniej na COVID-19 zmarł już jeden ksiądz z tego domu.

Jeden ze zmarłych we wtorek księży miał 84 lata, a drugi 92 lata. Od około dwóch tygodni byli leczeni w szpitalu zakaźnym w Radomiu.

W szpitalu przebywa jeszcze siedmiu innych zarażonych koronawirusem duchownych z Domu Księży Seniorów. „Stan trzech z nich jest bardzo ciężki, pozostali wracają do zdrowia – powiedział kanclerz Kurii Biskupiej.

Na początku lipca obecność koronawirusa wykryto u jednego z księży mieszkających w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Emerytowanym duchownym wykonano testy. Kilkunastu z nich miało wyniki pozytywne.

Księża, u których wystąpiły objawy chorobowe, zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego. Pięciu kapłanów z pozytywnym wynikiem, którzy czuli się dobrze, pozostało w domu – odbywają kwarantannę w swoich pokojach. Jeden z księży, w wieku 75 lat, zmarł 5 lipca.

Dom Księży Seniorów mieści się w osobnym skrzydle Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Placówka ma m.in. oddzielne wejście i kuchnię.

Czytaj też:

Koronawirus. Kolejnych 5 zakażeń w Domu Księży Seniorów w Radomiu

Koronawirus w powiecie węgrowskim. Zakażonych 7 osób z jednej wsi, kilkanaście na kwarantannie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone