SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mural z wizerunkiem C. K. Norwida na warszawskiej Patelni

fot. RDC

Pierwszym bohaterem muralu Narodowego Centrum Kultury, którego wizerunek pojawił się na ścianie przy tzw. warszawskiej Patelni, jest Cyprian Kamil Norwid. Portrety kolejnych mistrzów słowa będą pojawiały się w następnych tygodniach – poinformowano w poniedziałek na stronie NCK.

Narodowe Centrum Kultury po raz kolejny wzbogaca przestrzeń Warszawy w ważne treści kulturowe i walory estetyczne. Tym razem w sercu stolicy, na placu przy stacji metra Centrum powstaje nowe streetartowe dzieło, przedstawiające luminarzy polskiej literatury, których upamiętniamy i przypominamy z okazji ich wielkich jubileuszy” – czytamy w informacji NCK.

Jak wyjaśniono, pierwszym bohaterem muralu NCK jest Cyprian Kamil Norwid. „Tegoroczny patron to wybitny i najczęściej cytowany polski pisarz i poeta, grafik, malarz, rzeźbiarz i filozof. 24 września będziemy świętować 200. rocznicę jego urodzin” – napisano.

Murale ku pamięci ważnych osób

Zapowiedziano, że „portrety kolejnych mistrzów słowa będą pojawiały się w następnych tygodniach”. „Warto obserwować rozwój tego wyjątkowego projektu muralowego w mediach społecznościowych oraz na stronie NCK” – dodano.

Przypomniano, że w Warszawie „można już odnaleźć cztery murale NCK, poświęcone ważnym postaciom polskiej kultury i wydarzeniom z naszej historii”. „22 stycznia br., w setną rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na warszawskim Solcu NCK odsłoniło mural na cześć Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – uchwałą sejmową ogłoszonego patronem 2021 r.” – czytamy w informacji.

Sprawdzona forma street artu wprowadza wielkich twórców i artystów w przestrzeń publiczną, w krajobraz miasta i umożliwia codzienną interakcję z bardzo różnorodną publicznością. Mural to wielkoformatowe dzieło plastyczne w stale otwartej i najliczniej odwiedzanej galerii, jaką jest miasto” – napisano na stronie NCK.

Czytaj też:

Dwulatek wypadł z okna na Żoliborzu. Matka zatrzymana

Warszawa. Koniec zawrotki na węźle Puławska. Zamknięcie dziś w nocy, drogowcy podali szczegóły

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone