SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kolejny mecz Marciniaka na mundialu. Niemcy pokonali Szwedów

fot. Facebook/Szymon Marciniak

Niemcy pokonały w Soczi Szwecję 2:1 (0:1) w meczu drugiej kolejki grupy F piłkarskich mistrzostw świata. Sędzią głównym spotkania był pochodzący z Płocka Szymon Marciniak.

Od 82. minuty Szwedzi grali z przewagą jednego zawodnika, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jerome Boateng.

Po dwóch kolejkach w grupowej tabeli prowadzi Meksyk – 6 punktów, drugie miejsce z 3 punktami zajmują Niemcy, trzecia jest reprezentacja Szwecji – 3 punkty. Korea Południowa z zerowym dorobkiem jest czwarta.

Przedmeczowe komplementy

Przed rozpoczęciem meczu Szwedzi pochlebnie wyrażali się o pracy Marciniaka. Zdaniem szwedzkich mediów połocczanin to bardzo doświadczony sędzia, który w dodatku był arbitrem meczu finałowego mistrzostw Europy U21, które wygrały Trzy Korony.

Dziennik „Aftonbladet” ocenił, że Szymon Marciniak pokazał już raz bardzo dobre sędziowanie na tym mundialu w meczu Islandia – Argentyna; poza tym sędziował trzy mecze podczas Euro 2016 oraz spotkania w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

„Część naszej drużyny, a zwłaszcza John Gudetti, Ludvig Augustinsson i Victor Nilsson Lindeloef, może też być zadowolona z ponownego spotkania z tak dobrym arbitrem, ponieważ to on prowadził mecz Portugalia – Szwecja podczas młodzieżowych ME w Czechach w 2015 roku. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Szwecji po rzutach karnych 4-3. Wtedy też byliśmy zadowoleni z solidnej pracy polskiego arbitra” – napisał „Aftonbladet”.

Jeden z najlepszych

Dziennik „Svenska Dagbladet” ocenił z kolei, że „szwedzki mecz będzie prowadził jeden z najlepszych sędziów świata”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone