SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wzmożone kontrole i trudności w dojeździe do Lotniska Chopina

Lotnisko Chopina/fot. Wikimedia Commons

Trzeba się liczyć ze wzmożonymi środkami ostrożności i utrudnieniami w dojeździe do Lotniska Chopina w związku z konferencją bliskowschodnią, która odbędzie się 13-14 lutego w Warszawie – poinformował w piątek port. Dodano, że nie są przewidywane utrudnienia w pracy lotniska.

13-14 lutego w Warszawie odbędzie się spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, organizowane wspólnie przez Polskę i Stany Zjednoczone. Swoją obecność potwierdzili m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, premier Izraela Benjamin Netanjahu i wielu innych przedstawicieli państw europejskich oraz krajów regionu Zatoki Perskiej.

Jak poinformowało w piątek w komunikacie Lotnisko Chopina, w związku zbliżającym się spotkaniem planowane jest tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej. „Będzie się to wiązać z wyrywkową kontrolą dokumentów pasażerów podróżujących również wewnątrz strefy Schengen. Na lotnisku uruchomione będą dodatkowe stanowiska odprawowe Straży Granicznej” – podano.

Pasażerowie nie odczują utrudnień

Zaznaczono, że pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina w normalnym ruchu pasażerskim (zarówno połączenia regularne, jak i czarterowe) nie powinni odczuć na lotnisku utrudnień. Ale zaznaczono, że z uwagi na możliwe utrudnienia w dojeździe należy zarezerwować sobie więcej czasu na dojazd do lotniska.

W komunikacie przypominano, że na lotnisku nie wolno zostawiać bagaży bez opieki. Zaapelowano o przekazywanie służbom państwowym lub pracownikom lotniska wszystkich informacji o pozostawionych pakunkach lub bagażu jak również o sytuacji, które wzbudzają obawy.

Lotnisko ostrzega fotografów i operatorów dronów

Lotnisko zwróciło się, też do spotterów – miłośników lotnictwa. Jak podano, w odległości mniejszej niż 3 metry od ogrodzenia lotniska nie można przystawiać, ani tym bardziej opierać o ogrodzenie lub dostawiać żadnych przedmiotów. W szczególności dotyczy to podjeżdżania samochodami, podstawiania drabin/skrzyń lub innych instalacji pozwalających na jego przewyższenie. „Jednocześnie prosimy o przekazywanie informacji nt. wszystkich zauważonych nietypowych lub groźnych sytuacji do Policji lub zarządzającego portu, a także o wykonywanie poleceń funkcjonariuszy służb państwowych, którzy będą patrolować rejony przylegające do lotniska” – podkreślono.

Operatorom dronów przypominamy, że korzystanie z nich w pobliżu lotniska jest zakazane. Jednocześnie prosimy o bieżące sprawdzanie informacji PAŻP i ULC nt. dodatkowych zakazów i obostrzeń w ich wykorzystaniu w rejonie Warszawy w dniach konferencji oraz dniach poprzedzających konferencję” – podano.

Czytaj też:

Bliskowschodni szczyt. Zamknięte ulice i zmiany w komunikacji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone