SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Sierpc. Mniej łóżek covidowych. W szpitalu ruszą inne oddziały

fot. https://www.facebook.com/Szpital-Sierpc-296097150915439

Szpital powiatowy w Sierpcu znowu przyjmuje pacjentów na internę i chirurgię. W związku ze spadkiem liczby zakażeń, lecznica ograniczyła liczbę łóżek covidowych. Szpital został także wyposażony w nowoczesną aparaturę o nazwie Ramię C, która pomoże w przeprowadzaniu operacji ortopedycznych i neurochirurgicznych.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

 – Wznowiły pracę te oddziały, których najbardziej potrzebują pacjenci  – mówi dyrektor lecznicy Robert Makówka. – Udało się uzgodnić zarówno z urzędem wojewódzkim, jak i z NFZ-em, aby tę liczbę łóżek covidowych zmniejszyć. Zmniejszyliśmy liczbę z 76 do 36 – dodaje.

W sierpeckim szpitalu dla pacjentów zakażonych koronawirusem jest teraz 36 łóżek i 30 chorych na COVID-19.

Ramię C

W szpitalu w Sierpcu w tym roku możliwe będą skomplikowane operacje ortopedyczne i neurochirurgiczne. Blok operacyjny lecznicy został wyposażony w tzw. Ramię C. – Jest to aparat rentgenowski, który pozwala lekarzowi dokładnie śledzić na monitorze przebieg operacji – wyjaśnia Robert Makówka. – Dzięki temu będziemy mogli rozwinąć procedury ortopedyczne i neurochirurgiczne. Pacjenci, którzy mają problemy ze schorzeniami kręgosłupa czy doznali urazów ortopedycznych, będą mogli zostać skonsultowani i w większości zoperowani w szpitalu w Sierpcu – informuje dyrektor szpitala.

Dla bloku operacyjnego szpitala w Sierpcu zostały zakupione także nowoczesny aparat do znieczulenia, stół operacyjny i narzędzia chirurgiczne.

Czytaj też:

2021 pod znakiem COVID-19. Podsumowujemy rok w pandemii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone