SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Mława. Zaatakował kolegę piłą spalinową. Zatrzymała go policja

zdjęcie ilustracyjne / fot. Mazowiecka Policja

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który został zaatakowany i raniony przez swojego znajomego piłą spalinową – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska. Czynności w sprawie zdarzenia prowadzi policja i prokuratura.

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Mławie wynika, że do zdarzenia, w którym ranny został młody mieszkaniec miasta, doszło w ostatni czwartek rano. Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali 26-letniego sprawcę ataku. Mężczyzna w świąteczny weekend został aresztowany na 2 miesiące.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec Mławy wraz z kolegą zatrzymali się na parkingu przy jednym z mławskich cmentarzy. Po chwili zauważyli idącego w ich stronę znajomego, 26-letniego mieszkańca Mławy, który włączył trzymaną w ręku piłę spalinową – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Ranił w nogę i uciekł

Z jej relacji wynika, że między mężczyznami wywiązała się sprzeczka i szarpanina, podczas której 20-latek został raniony piłą w nogę. – Po tym zdarzeniu sprawca uciekł. Kolega pokrzywdzonego wezwał pomoc. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie po opatrzeniu rany został zwolniony do domu – informuje Pawłowska.

Policja informuje, że wkrótce po zdarzeniu mławscy kryminalni zatrzymali 26-latka. Mężczyzna w momencie zatrzymania miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że groził młodszemu koledze pozbawieniem życia.

26-latek usłyszał zarzuty gróźb karalnych i uszkodzenia ciała. Za przestępstwa te grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W sobotę, na wniosek prokuratury, decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące.

Czytaj też:

Gostynin. Mariusz T. skazany za posiadanie pornografii dziecięcej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone