SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mława. Bezdomni apelują o objęcie ich szczepieniami na COVID-19

Koronawirus w Warszawie/fot. PAP/Marcin Obara

Personel i podopieczni z ośrodków dla osób bezdomnych apelują o jak najszybsze objęcie szczepieniami przeciwko koronawirusowi.

– Powinniśmy być w grupie „0” bo jesteśmy bardzo narażeni na zakażenie, ale wszyscy o nas zapomnieli – mówi Agnieszka Bogucka z ośrodka Mar-Kot w Miączynie Dużym pod Mławą. – Jesteśmy zostawieni sami sobie. Większość społeczeństwa spisała bezdomnych na straty. Nie godzimy się na to. Apel był taki,  abyśmy mogli być jak najszybciej zaszczepieni, zarówno bezdomni jak i kadra ośrodków pomocy – tłumaczy.

Takie szczepienia będą możliwe i to już niebawem – przekonuje powiatowy inspektor sanitarny w Mławie Ewa Sztuba. – W tym tygodniu kończy się szczepienie grupy zerowej i będzie wchodziła następna grupa, w której będą już DPS-y, więc obejmie ona także ośrodki pomocy osobom bezdomnym – informuje.

Do ośrodka Mar-Kot w Miączynie Dużym trafiają bezdomni m.in. z koronawirusem. Działa tam też niewielkie izolatorium. Aktualnie ośrodku przebywa tam 55 osób.

Placówka zmaga się z ogromnymi brakami m.in. środków ochrony osobistej.

Od początku pandemii dostała tylko 5 jednorazowych kombinezonów. Te wykorzystuje do dziś. Po każdym użyciu są one dezynfekowane i w razie potrzeby zakładane ponownie.

Czytaj też:

Szczepienia na WUM. Jest zawiadomienie do prokuratury

Zapisy na szczepienia dla nauczycieli na przełomie marca i kwietnia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone