SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mława. Dyrektor szkoły podczas lekcji miał grozić uczniowi scyzorykiem. Wiemy, kiedy ruszy proces

Proces dyrektora szkoły z Mławy/Prokuratura Rejonowa w Mławie/fot. gov.pl

Proces byłego dyrektora jednej ze szkół w Mławie ruszy 10 października. Mężczyzna groził 15-latkowi scyzorykiem. Do zdarzenia doszło jesienią ubiegłego roku. Rodzina ucznia nie zgodziła się na udział mediatora, o którego wnioskował obrońca nauczyciela.

Jesienią ubiegłego roku oskarżony Jacek D. miał wyciągnąć scyzoryk w szkole podczas zajęć muzycznych. W czasie przesłuchania mężczyzna wyjaśniał, że użył ostrza z powodu niewłaściwego zachowania uczniów.

Dyrektor szkoły przedstawił swoją wersję, w której stwierdził, że był to z jego strony niefortunny żart, wywołany niewłaściwym zachowaniem grupy uczniów podczas zajęć muzycznych. Żart był skierowany do jednego z uczniów – mówił prokurator rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

Jacek D. miał grozić uczniowi pierwszej klasy szkoły średniej. Rodzina chłopaka nie zgodziła się na udział mediatora.

– Z oświadczenia wynika, że nie wyrażają oni zgody na mediację, zatem dalej postępowanie będzie się toczyć na zasadach ogólnych, bez korzystania z instytucji mediacji między zwaśnionymi stronami – mówił w listopadzie prokurator Bagiński.

To właśnie brak zgody na mediację sprawił, że sprawa trafiła do sądu.

Co grozi dyrektorowi z Mławy?

Jak mówi Radiu dla Ciebie zastępca prokuratora rejonowego w Mławie Kamil Rytelewski, były dyrektor odpowie za groźby karalne. – Za to przestępstwo może być orzeczona kara grzywny, kara ograniczenia wolności w postaci prac społecznych lub potrącenia od wynagrodzenia albo kara pozbawienia wolności do lat dwóch – wyjaśnia.

18 października 2021 roku nauczyciel został zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków. Proces ruszy w Sądzie Rejonowym w Mławie.

Czytaj też: Mława. Dyrektor z zarzutem gróźb karalnych wobec ucznia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone