SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

MKiDN: Dr hab. Łukasz Gaweł p.o. dyrektora Muzeum Narodowego

fot. Beax, GFDL / Wikimedia Commons CC-BY-SA-3.0-migrated CC-BY-SA-2.5,2.0,1.0

Minister kultury i dziedzictwa narodowego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie dr. hab. Łukaszowi Gawłowi, dotychczasowemu zastępcy dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie – podał w poniedziałek resort kultury.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego przyjął w poniedziałek rezygnację prof. dr. hab. Jerzego Miziołka ze stanowiska dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie. Miziołek był dyrektorem MNW od 30 listopada 2018 r. Wcześniej – po podaniu się w maju 2018 r. do dymisji dr Agnieszki Morawińskiej, która kierowała placówką przez osiem lat – p.o. dyrektora Muzeum Narodowego był Piotr Rypson. Swoje odejście Morawińska tłumaczyła utrzymującym się „od pewnego czasu brakiem efektywnej komunikacji” z MKiDN.

MKiDN poinformowało, że „minister zdecydował, że nowy dyrektor warszawskiego Muzeum Narodowego zostanie wybrany w trybie konkursowym”.

Specjalista w zakresie zarządzania dziedzictwem kulturowym

Resort przypomniał, że dr hab. Łukasz Gaweł, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego pełni funkcję zastępcy dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie ds. Strategii, Rozwoju i Komunikacji. Jest specjalistą w zakresie zarządzania dziedzictwem kulturowym oraz publicznymi instytucjami kultury. Uczestniczył w realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich, współpracował z kilkudziesięcioma instytucjami kultury w zakresie prowadzenia audytów organizacyjnych, opracowania strategii, opracowywania standardów obsługi w muzeach i obiektach turystycznych. Kierował projektami naukowo-badawczymi (m.in. „Odbiorca krakowskiej oferty kulturalnej”), był członkiem zespołów eksperckich (m.in. ds. opracowania strategii rozwoju Krakowa w zakresie kultury i dziedzictwa kulturowego), ekspertem w międzynarodowych projektach poświęconych zarządzaniu dziedzictwem kulturowym (TETRIS, SHIFT-X). Jest autorem publikacji na temat polskiego dziedzictwa kulturowego, zarządzania dziedzictwem, a także zarządzania publicznym sektorem kultury.

Czytaj też: Rezygnacja dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie przyjęta

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone