SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mistrzyni świata w kickboxingu: ludzkie ciało jest w stanie przyzwyczaić się do wszystkiego

fot. RDC

– Kickboxing to sport bardzo taktyczny, potrzebna jest dobra strategia. To wymaga lat treningu, od 14 lat codziennie trenuję – mówiła Dorota Godzina, mistrzyni świata.

Polscy kickboxerzy wrócili w sobotę z Dublina, gdzie odbywała się druga część tegorocznych Mistrzostw Świata. Nasi reprezentanci zdobyli trzy tytuły mistrzowskie. Podobnie jak w pierwszej części mistrzostw – w Belgradzie – złoty medal wywalczyła  Dorota Godzina, która tym razem zwyciężyła w kategorii do 55 kg, w formule light contact. W Serbii była najlepsza w formule kick light. W finale Polka pokonała Węgierkę Gabriellę Bussę, z którą walczyła pierwszy raz w karierze.

Kiedy zakładano mi mistrzowski pas, to łezka mi się zakręciła w oku, jeszcze jak poleciał Mazurek Dąbrowskiego, to było wzruszająco – przyznała Godzina w „Poranku RDC”.

Nie musi być brutalnie

Miałam prawie 17 lat, kiedy zaczęłam trenować. Kickboxing był wtedy zarezerwowany dla starszych dzieci, dziś uczymy już pięciolatków – wyjaśniała. Jak mówiła w RDC, kickboxing to sport walki, ale wersja amatorska, turniejowa, niekoniecznie jest brutalna.

Sporty walki to sporty bardzo techniczne. Jeśli chodzi o siłę uderzenia czy kopnięcia, to ogromną rolę odgrywa technika. To sport bardzo taktyczny, potrzebna jest dobra strategia. To wymaga lat treningu. Od 14 lat codziennie trenuję, trzeba nad tym pracować, żeby pewne rzeczy robić automatycznie – mówiła mistrzyni świata. Jak dodała, bardzo ważna jest rola dobrego trenera, który obserwuje walkę z boku i może dać cenne wskazówki.

Ból

Ludzkie ciało jest w stanie przyzwyczaić się do wszystkiego – uważa Godzina. – Kobiety też potrafią się przyzwyczaić do bólu. W pewien sposób można polubić pewne ekstremalne rzeczy, w tym ból – oceniła w rozmowie z Grzeogrzem Chlastą.

W RDC zaznaczała, że nie tylko ze zwycięstw, ale również z porażek można wyciągnąć bardzo dużo . – Bywały sytuacje, że rzucałam rękawice, płakałam i mówiłam, że mam dość kickboxingu – przyznała. – Ale później szybko wracałam – dodała.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone