SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Mistrzowie perkusji przed kamerą. „Każdy z nich potrzebował iskry”

fot. YouTube

Od mistrzów dla pasjonatów. Lekcje, porady, kulisy warsztatu i talentu. Powstał nowy cykl wideo – „Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji”. Będzie to łącznie ponad dwadzieścia odcinków z udziałem muzyków związanych z takimi artystami jak Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Margaret, Michał Szpak i Katarzyna Nosowska, oraz z zespołami VooVoo, Dagadana czy Sonbird.

Jednym z pomysłodawców, a zarazem prowadzącym cykl, jest Cyryl Skiba – perkusista zespołów Ignu i Makiwara, dziennikarz RDC. – To jest rzesza niesamowitych, utalentowanych, pracowitych muzyków, którzy w obliczu tego, co się dzieje teraz na świecie, z dnia na dzień stracili robotę. Wpadliśmy na pomysł robienia wywiadów. Każdy z tych perkusistów jest mistrzem w swoim fachu, ale potrzebował iskry do tego, aby usiąść przed kamerą, no i wypuszczamy teraz produkcje szykowane w ostatnich miesiącach – mówił w audycji „Mnie się to podoba”.

Cykl powstał w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Dostępny jest w serwisie YouTube, pod nazwą „Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji”. Cieszy się dużą popularnością – niektóre odcinki mają już po kilka tysięcy wyświetleń.

Występują między innymi: Michał Bryndal, Marcin Ułanowski, Wiktoria Jakubowska, Hubert Kostyra, Michał „Malina” Maliński, Bartosz Nazaruk czy Max Psuja.

Posłuchaj:

Mnie się to podoba: projekt „Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone