SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Mistrzowie malarstwa i audiobooki dla najmłodszych od dziś w RDC!

fot. Rosikon Press/Facebook

Na domowej kwarantannie z Radiem dla Ciebie nie mowy o nudzie! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych słuchaczy, od poniedziałku do piątku będziemy prezentować bajki, opowieści i legendy czytane przez znaną aktorkę teatralną i telewizyjną – Edytę Jungowską. Audiobooków posłuchać będzie można dwa razy dziennie – po 11:00 i po 16:00. Nieco starszym, proponujemy natomiast wywiady z mistrzami malarstwa – codziennie o 12:30.

Audiobooki przygotowane przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska skierowane są do najmłodszych słuchaczy. W ciągu dnia zaczynamy od świętującej 75. urodziny pomysłowej, doskonale radzącej sobie bez pomocy dorosłych Pippi Langstrumpf – tytułowej bohaterki cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. „Pippi Pończoszankę” w interpretacji aktorki Edyty Jungowskiej będzie można usłyszeć od 11:05.

Codziennie o 16:05 proponujemy także bajkę Astrid Lindgren „Karlsson z dachu”, w której Karlsson, będąc najlepszym specjalistą od wszystkiego, wyposażony w charakterystyczne śmigło, przemierza Sztokholm w poszukiwaniu przygód.

Obie propozycje dla dzieci na antenie Radia dla Ciebie od poniedziałku do piątku, dwa razy dziennie!

Wywiady z mistrzami polskiego malarstwa

Dla nieco starszych, również codziennie od poniedziałku do piątku, o godzinie 12:30, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Rosikon Press oraz serwisu Audioteka.pl, na antenie Radia dla Ciebie prezentujemy cykl wywiadów z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego malarstwa. Pozycja „Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa” przygotowana przez Audiotekę składa się z 25 wywiadów z twórcami malarstwa współczesnego, wzbogaconych o autorski wstęp. W autorkę publikacji – Elżbietę Dzikowską – wcieliła się Maria Maj, głosami artystów kobiet mówi Krystyna Czubówna, zaś mężczyzn – Krzysztof Gosztyła.

„Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa” to ekscytująca przygoda, w której malarze ujawniają kulisy twórczości, zdradzają tajemnice warsztatu i życia prywatnego.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 12:30!

SŁUCHAJ RADIA DLA CIEBIE W WARSZAWIE NA 101 FM, W PASMACH LOKALNYCH RDC ORAZ NA www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone