SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Miniserial komediowy „Rozmowy z babcią”. „Rozmawiamy na codzienne i niecodzienne tematy”

kadr z filmu "Rozmowy z Babcią" ; źródło: YouTube

Bohaterką serialu jest starsza pani, która rozmawia ze swoją wnuczką. – Moja babcia i te rozmowy to było coś ważnego dla mnie i stwierdziłam, że fajnie byłoby podzielić się tym z innymi – mówi Ula Zawadzka, autorka i scenarzystka.

Regularnie spotykam się z moją babcią. Rozmawiamy na codzienne i niecodzienne tematy. Spotykamy się całą rodziną i po prostu te rozmowy, oprócz tego, że mi bardzo dużo dawały, to były bardzo zabawne i wszyscy się z tego śmiali. Zaczęłam to powolutku zapisywać i tak powstały pierwsze odcinki. Później robiłam już to bardziej świadomie – opowiada Zawadzka.

„Chcę zrobić coś swojego”

– Jestem aktorką i bardzo chcę się realizować w sposób kreatywny. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ nie wszystko zależy od nas. Natomiast tworząc własne projekty mamy wpływ na swoją karierę i na to, co robimy w wolnym czasie – mówi gość audycji „Polak potrafi”.

Wyjaśnia, że w pewnym momencie podjęła decyzję, że chce zrobić coś swojego.

 Początkowo myślałam o serialu internetowym, ale chciałam, żeby było to coś bliższe tym amerykańskim wersjom, gdzie jest jedna bohaterka i ma ona jakieś swoje przemyślenia (…). Moja babcia i te rozmowy to było coś ważnego dla mnie i stwierdziłam, ze fajnie byłoby podzielić się tym z innymi – tłumaczy.

Godna następczyni

Rolę babci gra Maria Broniewska. Jak mówi Ula Zawadzka, szukała kogoś takiego, kto „oddałby pewną energię”.

– Raz spotkałam się z panią Marią i czytałyśmy próbnie, i to było to. Oprócz tego, że ma bardzo podobną fryzurę do mojej babci, to po prostu miała tę odpowiednią energię i ja powiedziałam „tak, pani Maria może zagrać moją babcię” – mówi Zawadzka.

Dodaje, że wspólne występowanie przed kamerą nie należało do łatwych.

Obie jesteśmy aktorkami i w pewien sposób scenariusz powstał inspirowany moimi prawdziwymi rozmowami z babcią, natomiast jest on minimalnie przeformatowany do warunków filmowych – wyjaśnia.

W planach kolejne odcinki

Jak mówi Zawadzka, nie wszystkie odcinki będą nagrywane w domu jej babci – część będzie m.in. w samochodzie czy w plenerze.

Z punktu widzenia widza mogłoby być to zbyt monotonne, gdyby wszystkie odcinki były w tym samym miejscu – komentuje.

Zdradza, że kolejne odcinki będą m.in. o jedzeniu oraz używaniu telefonu komórkowego.

Poruszając te tematy staramy się zawsze znaleźć w nich coś humorystycznego, żeby poprawić sobie samopoczucie i humor – wyjaśnia Zawadzka.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone