SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mieszkanie na wynajem za 1400 zł. Jan Śpiewak przedstawił szczegóły swojego planu

fot. RDC

50 tysięcy mieszkań w 10 lat. Jan Śpiewak obiecuje budowę tanich lokali na wynajem w Warszawie. Pierwsze osiedle miałoby powstać przy ul. Lubelskiej, naprzeciwko Dworca Wschodniego.

Kandydat na prezydenta stolicy deklaruje, że lokal o powierzchni 48 metrów będzie można wynająć za 1400 złotych. – Będą też mieszkania od 30 do 60 metrów kwadratowych – mówi Śpiewak.

Koszt budowy tych mieszkań to ponad pięć miliardów złotych. Śpiewak chce sfinansować inwestycję ze środków unijnych, krajowych i własnych budżetu miasta. Utrzymanie budynków częściowo miałyby pokryć środki z wynajmu lokali handlowych, które znajdą się w przyziemiu każdego z bloków.

Śpiewak zaznaczył, że mieszkań nie będzie można wykupić na własność. Umowy z najemcami byłyby podpisywane na 10 lat. O przyznaniu lokalu decydowałaby specjalna klasyfikacja punktowa, a nie jedynie kryterium dochodowe.

Wybory samorządowe

Szef stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa potwierdził w poniedziałek oficjalnie swój start w wyborach na prezydenta stolicy. Jest wspólnym kandydatem Wolnego Miasta Warszawa, Inicjatywy Polska, Zielonych i Partii Razem.

Porozumienie przedstawiło jednocześnie w poniedziałek cztery kandydatki na stanowiska wiceprezydentów miasta: wieloletnią warszawską radną i liderkę warszawskich struktur Inicjatywy Polska Paulinę Piechnę-Więckiewicz, Hannę Gospodarczyk i Justynę Drath z Partii Razem oraz przewodniczącą warszawskiego koła Partii Zieloni Dagmarę Misztelę. Jeśli znajdą się w ratuszu, będą odpowiadać odpowiednio za: planowanie przestrzenne, sprawy seniorów i osób z niepełnosprawnościami, edukację oraz inwestycje, w tym w energię odnawialną i ciepłownictwo.

Oprócz Śpiewaka, o fotel prezydenta Warszawy powalczą Patryk Jaki, Rafał Trzaskowski, Jakub Stefaniak, Jacek Wojciechowicz, Andrzej Celiński, Justyna Glusman, Sławomir Antonik i Piotr Ikonowicz.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Czytaj też:

„W tych wyborach wygra Warszawa”. Jan Śpiewak kandydatem na prezydenta stolicy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone