SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mieszkania na start. 12 lokali zyskało lokatorów

fot. RDC

Kolejne „Mieszkania na start” w Płocku rozdane. Młodzi ludzie odebrali dziś klucze do lokali, które wynajęli od miasta na pięć lat w ramach programu „Mieszkanie na start”. Inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł.

Mieszkania mają od 28 do 64 metrów kwadratowych powierzchni. W nowo wybudowanym bloku przy Kazimierza Wielkiego jest ich 12. – W budynku powstaje żłobek, w którym już od września znajdzie się miejsce dla blisko 60 maluchów – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Kończymy w tej chwili pracę w żłobku, który jest na parterze. W sierpniu bedzie on wyposażany, także przyjmie dzieci, których posiadacze mogą mieć perspektywę żłobka który jest bardzo blisko, pozostali mogą zacząć realnie o tym myśleć, bo sądzę że warto – dodaje.

Nowi lokatorzy mieszkań nie kryją ulgi i wdzięczności. „To duże ułatwienie. Jak dotąd mieszkała na stancji. Mogłam zostać wyrzucona z dnia na dzień„, „W innym wypadku musielibyśmy wziąć kredyt na mieszkanie własnościowe. Teraz możemy się wstrzymać i rozwijać swoje biznesy” – mówią.

Na parterze bloku powstaje żłobek, w którym już od września znajdzie się miejsce dla blisko 60 maluchów. Inwestycja kosztowała 12 mln 390 tys. zł . W ramach Programu ” Mieszkania na start” można wynajmować lokal od miasta na 5 lat z możliwością przedłużenia umowy o kolejne 5.

Czytaj też:

Dostali nakaz opuszczenia domów w zw. z budową lotniska. Nie wiedzą, na jakie wsparcie mogą liczyć

COVID-19. Szczepienia preparatem Johnson & Johnson mogą się opóźnić

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone