SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ursus. Mieszkańcy skarżą się na budowy. „Hałas w środku nocy”

fot. Wikipedia/Hiuppo, CC BY-SA 3.0

Hałas, bałagan i wielki plac budowy. Mieszkańcy osiedla Szamoty w warszawskim Ursusie apelują do władz o uporządkowanie najbliższej okolicy. Chodzi o osiedle powstające na terenach po dawnej fabryce Zakładów Mechanicznych Ursus.

– Inwestycje nie dają nam normalnie żyć – mówiła w RDC mieszkanka bloku przy ulicy Posag 7 Panien, Monika Witanowska. – Po godzinie 5 rano budzą mnie ciężarówki, tiry, oczywiście w ciągu nocy również są takie przejazdy, nawet bardzo duże gabaryty jeżdżą, mimo, że nie mają na to pozwoleń – tłumaczyła.

To bardzo uciążliwa sytuacja – dodała Witanowska. – Oprócz tego, że to jest hałas, bardzo wyraźnie czuć drgania w mieszkaniu. Siedząc na kanapie, kiedy przejeżdża tir, to od razu masaż na kanapie. Czuć wyraźne wibracje – wyjaśnia.

Burmistrz dzielnicy Ursus Bogdan Olesiński zapowiedział zmiany. – Wkrótce część uciążliwości się skończy – stwierdził w RDC. – Myślę, że w Państwa przypadku to jest problem około dwóch lat. Dla dalszej okolicy od Posagu 7 Panien, szacujemy, że to może być nawet 5 do 7-8 lat uciążliwości. Te budowy nie dadzą rady wyeliminować ciężkiego transportu – tłumaczył.

Olesiński stwierdził też, że hałas jest wynikiem budowy, która powstaje w tym miejscu niemal „od zera”. – Pierwsi mieszkańcy rzeczywiście mieszkają tutaj od kilku lat, przypomnę, że ta budowa trwa na prawie 300ha kompletnie dziewiczego gruntu jeżeli chodzi o mieszkania, bo były to tereny poprzemysłowe. Są już takie rejony osiedla, gdzie mieszka się już spokojniej, bo są w miarę urządzone drogi – wyjaśniał.

Osiedle Szamoty w granicach Warszawy jest od 1977 roku.

Przez lata funkcjonowała tam niedziałająca już fabryka należąca do Zakładów Mechanicznych Ursus.

Posłuchaj całej audycji: Jest sprawa: apel mieszkańców o bezpieczeństwo na Szamotach

Czytaj też: Młodzieżowe ośrodki wychowawcze pod lupą NIK. Są wyniki kontroli 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone