SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Fotoradary na moście Poniatowskiego. „Są potrzebne”

Most Poniatowskiego/fot. ZDM

Sześć fotoradarów ustawionych na moście Poniatowskiego w przyszłym tygodniu zacznie robić zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość. A tych, jak zauważają warszawiacy, w tym miejscu nie brakuje.

Nowe fotoradary tym tygodniu są kalibrowane, a w przyszłym zaczną już testowo robić zdjęcia. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo, bo jak przyznają warszawiacy, przejście lub przejechanie rowerem przez most bywa niebezpieczne. Pojawienie się fotoradarów zwiększa prawdopodobieństwo, że więcej kierowców będzie jeździło zgodnie z przepisami.

We wrześniu 2018 roku ZDM dokonał dobowego pomiaru prędkości. Na ponad 47 tysięcy kierowców przepisowo jechało tylko 7,5 tysiąca. Rekordzista jechał 180 km/h.

Jak mówi jeden z warszawiaków, czasami samochody poruszają się dość szybko, a chodnik jest wąski.

Fotoradary w kluczowych miejscach

Radary są usytuowane po obu brzegach Wisły. Gdy już zaczną działać, kierowcy jadący w kierunku Pragi będą musieli na nie uważać przy wieżycy, następnie nad ul. Solec, a także nad Wisłą. Na pasie dla jadących z Pragi w kierunku centrum pierwszy fotoradar będzie kontrolował prędkość przed Wybrzeżem Szczecińskim, następny niemal na wysokości lewego brzegu Wisły, a ostatni nad ul. Kruczkowskiego.

Fotoradary kupiło i zainstalowało miasto, które następnie przekaże je do obsługi Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego.

Takie rozwiązanie jest konieczne, ponieważ zgodnie z przepisami ustawy warszawski samorząd od kilku lat nie może korzystać z automatycznych urządzeń kontroli prędkości.

Czytaj też:

Most Poniatowskiego. Fotoradary zaczną działać w przyszłym tygodniu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone