SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Znaczne ilości narkotyków, m.in. 5 kg amfetaminy. Para w areszcie

Mieli znaczną ilość narkotyków. Para z okolic Warszawy zatrzymana/fot. Policja w Wołominie

Policjanci z Wołomina i Marek zatrzymali 51-latka i 36-latkę podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków – poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wołominie asp. szt. Tomasz Sitek. Dodał, że do sprawy zabezpieczono m.in. prawie 5,3 kg amfetaminy, prawie 900 gramów marihuany oraz 190 tabletek MDMA.

Według informacji przekazanych przez rzecznika wołomińskiej policji działania zostały przeprowadzone kilka dni temu. – Zebrane informacje oraz wiedza pozwoliły funkcjonariuszom na przeprowadzenie obserwacji jednej z posesji w Markach, gdzie miały znajdować się środki odurzające i „trefne” papierosy – podkreślił asp. szt. Tomasz Sitek.

Wskazał, że na obserwowanej posesji policjanci zatrzymali 51-latka. – Podczas przeszukania garażu zabezpieczyli ponad 16 gramów marihuany, 134 gramów amfetaminy i 80 tabletek metylenodioksymetamfetaminy (MDMA). Środki odurzające ukryte były m.in. w pudełkach po suplemencie diety, opakowaniu karmy dla rybek i napojach – tłumaczył.

Zarzuty i areszt

Zaznaczył, że po zatrzymaniu policjanci razem z mężczyzną pojechali do jego mieszkania. – Tam zastali jego partnerkę, 36-latkę, która widząc policjantów usiłowała ukryć różnego rodzaju butelki po napojach i jogurtach w kanapie, na której siedziała. Podczas przeszukania ujawniono nie tylko kolejne ilości narkotyków, w tym prawie 900 gramów ziela konopi inne niż włókniste, ponad 5 kg amfetaminy i 110 tabletek MDMA. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 57 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy – wyliczył.

51-latek i 36-latka usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, stanowiących przedmiot czynu zabronionego z Ustawy kodeks karno skarbowy, czym doprowadzili do uszczuplenia należności publicznych Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego w wysokości ponad 53 tys. złotych oraz narażenie na uszczuplenie należnego podatku VAT w wysokości blisko 13 tys. złotych – przekazał.

Decyzją sądu para została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może grozić do 10 lat więzienia.

Jak dodał rzecznik wołomińskiej policji, sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj też:

Nocny pościg w Mławie. W aucie narkotyki, dwa łomy i nóż

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone