SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Zginął od ciosu mieczem, sąd uniewinnił uczestników bójki

fot. Pixabay

Zapadł wyrok w sprawie bójki z użyciem miecza samurajskiego, w której wyniku zginął 36-letni mieszkaniec warszawskiego Bemowa. Sąd uniewinnił czterech oskarżonych o przyczynienie się do jego śmierci.

Do zdarzenia doszło 21 czerwca 2015 r. nad ranem. Jak ustaliła prokuratura, Sławomir K., Marcin K., Krystian W. i Paweł L. spotkali się z Arturem B. pod budynkiem szkoły podstawowej przy ul. Szadkowskiego na warszawskim Bemowie. Mężczyźni mieli sobie „coś wyjaśnić”. Artur B. z niewiadomych przyczyn przyszedł na to spotkanie z mieczem samurajskim.

Cios w nogę

Między uczestnikami doszło do sprzeczki i rękoczynów. Według ustaleń śledczych użyto m.in. kija bejsbolowego, noża i wspomnianego miecza. W pewnym momencie Sławomir K. miał wyrwać Arturowi B. samurajską broń z ręki i dźgnąć go w nogę. Mężczyzna twierdził, że działał w obronie własnej.

Pokrzywdzony miał rany cięte obu podudzi i przeciętą tętnicę udową. Zmarł na miejscu wskutek „wstrząsu urazowo-krwotocznego”. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola oskarżyła Sławomira K. o udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a w konsekwencji doprowadzenie do śmierci Artura B. Pozostali odpowiadali za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Podczas przemówień kończących proces prokurator wnosił o uznanie oskarżonych za winnych. Oskarżyciel publiczny domagał się dla Sebastiana K. 10 lat pozbawienia wolności, a dla Krystiana W., Pawła L. i Marcina K. po osiem lat więzienia.

W obronie życia i zdrowia

Oskarżyciel wnosił o orzeczenie nawiązki na rzecz rodziców pokrzywdzonego w kwocie 100 tys. zł solidarnie od wszystkich oskarżonych oraz przepadek dowodów rzeczowych. Obrońcy oskarżonych wnosili o uniewinnienie – poinformowała w środę sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Jak podała sekcja prasowa sądu, 29 listopada zapadł wyrok w tej sprawie. Sędzia Agnieszka Domańska uniewinniła wszystkich oskarżonych od zarzucanych im czynów, przyjmując, że działali, chroniąc własne życie i zdrowie. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj też:

Bójka mężczyzn na Polu Mokotowskim skończyła się śmiercią. Wojciech K. usłyszał zarzuty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone