SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Mieli oszukać 132 osoby na „fałszywe kwatery”. Oskarżona para z Radomia

fot. Pixabay

132 osoby zostały oszukane przez parę z Radomia, która zamieszczała na popularnym portalu ogłoszenia o wolnych kwaterach nad morzem i w górach. Klienci wpłacali zaliczki, a na miejscu okazywało się, że wynajem był fikcją. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska poinformowała w środę, że śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Radom Zachód. Akt oskarżenia został w ostatnich dniach skierowany do Sądu Rejonowego w Radomiu.

W sprawie oskarżono 5 osób: dwoje mieszkańców Radomia – 31-letnią kobietę i 42-letniego mężczyznę, którzy organizowali przestępczy proceder oraz trzy inne osoby. Byli to bezdomni, którzy udostępnili swoje dane osobowe w celu otworzenia rachunków bankowych służących do procederu przestępczego – przekazała rzeczniczka prokuratury.

Oszustwa na blisko 70 tys. zł

Sprawa dotyczy 2019 roku. 31-latka i 42-latek zamieszczali wówczas na portalu OLX ogłoszenia o wynajmie domków, apartamentów i mieszkań w miejscowościach wypoczynkowych. Zimą, przed Sylwestrem, były to oferty dotyczące Zakopanego, a przed wakacjami – miejscowości nadmorskich, tj. Łeba, Mielno, Krynica czy Ustka. Zainteresowani przed pobytem wpłacali na wskazane konta zaliczki wysokości od 300 do 1900 zł. Na miejscu okazywało się jednak, że oferowane w internecie kwatery w ogóle nie istniały. W sumie w ten sposób para radomian oszukała 132 osoby, na łączną kwotę blisko 70 tys. zł.

Oprócz tego dwójce mieszkańców Radomia przedstawiono zarzut oszukania kilku osób związany ze sprzedażą telefonów komórkowych. Sprzęt wystawili na portalu ogłoszeniowym. Kupujący dokonywali wpłat, ale telefonów nie otrzymywali.

Za zarzucane przestępstwa grozi kara od 5 miesięcy do 8 lat.

Czytaj też:

Policja ostrzega przed „fałszywymi kwaterami”. Jak nie dać się oszukać?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone