SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania kupiło 34 śmieciarki

fot. MPO

34 nowe śmieciarki kupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie. Spółka wydała na nowe samochody 20 milionów złotych. Razem z nowymi pojazdami MPO ma na stanie już 127 śmieciarek.

Pierwsze pojazdy już odbierają odpady od mieszkańców Mokotowa, kolejne wyruszą po zakończeniu formalności związanych z ubezpieczeniami, rejestracją i doposażeniem.

Żadna firma nie utrzyma się na rynku bez inwestycji w rozwój. MPO, jako spółka miejska odpowiada za newralgiczny sektor, czyli odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, dlatego musi się nieustannie rozwijać i modernizować, by sprostać wymogom rynku oraz wymaganiom stawianym przez klientów, czyli mieszkańców stolicy. Cieszę się, że udało się pozyskać te nowoczesne pojazdy ciężarowe, które przez najbliższe lata będą służyły Warszawie i z pewnością przyczynią się do poprawy jakości oferowanych przez MPO usług – mówi cytowany w komunikacie przez spółkę Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Naszym głównym celem jest świadczenie usług na rzecz mieszkańców Warszawy na jak najwyższym poziomie. Rewitalizacja floty samochodowej wpisuje się w ten cel w sposób oczywisty. Stawiamy na marki sprawdzone, niezawodne, ale też na pojazdy specjalistyczne, dostosowane do bieżących potrzeb i oczekiwań. Śmieciarki do odbioru i transportu frakcji Bio są tego namacalnym przykładem – mówi cytowany w komunikacie przez spółkę Jarosław Robak, Wiceprezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o.o.

Pojazdy wyposażone są we wszystkie urządzenia potrzebne do sprawnej realizacji zadań. Są bezpieczne dla naszych pracowników, ale też dla osób postronnych. System czujników i kamer minimalizuje ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń. Wszystkie pojazdy wyposażone są też w klimatyzację i automatyczne skrzynie biegów. Ciężarówki są też bardzo zwrotne, co jest niezwykle ważne w przypadku manewrów wykonywanych często na małych przestrzeniach czy wąskich uliczkach dojazdowych do posesji. Oczywiście wszystkie spełniają też najwyższą normę emisji spalin EURO 6. – podkreśla cytowany w komunikacie przez spółkę Robert Kołodziejski, Dyrektor Zarządzający Pionu Operacyjnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o.

Jeszcze w tym roku planuje zakupić osiem specjalnych pojazdów przeznaczonych do mycia pojemników, a w przyszłym kolejne samochody do odbioru odpadów.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone