SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Dziś koncert laureatów

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki/fot. Wojciech Grzędziński

Carter Johnson z Kanady wygrał II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w kategorii pianistów. Uroczysta gala wręczenia nagród i koncert laureatów odbędzie się w sobotę wieczorem w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, a dzisiaj koncert laureatów w Warszawie.

Wśród zespołów kameralnych zwyciężył duet fortepianowy Książek Piano Duo w składzie Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek. Zwycięzcy byli gośćmi „Wieczoru RDC”, w którym opowiadali o początkach swojej wspólnej muzycznej drogi.

Od zawsze wiedzieliśmy o swojej obecności. Spotykaliśmy się jeszcze na jakichś konkursach dziecięcych czy kursach muzycznych – mówił Krzysztof Książek, a jego żona dodała: – Był też czas, kiedy studiowaliśmy na uczelni w Krakowie u jednego profesora.

Członek jury konkursu profesor Andrzej Tatarski zapowiada wieczorny koncert: – Będą grały trzy nagrodzone zespoły, a laureaci kategorii fortepianu będą grali z orkiestrą w Filharmonii Podkarpackiej.

Koncert laureatów drugiego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej imienia Stanisława Moniuszki w Filharmonii Narodowej dzisiaj o godzinie 19:00. Laureat III nagrody – Michał Szymanowski wystąpi 30 września w cyklu Radia dla Ciebie „Kwarantanna w Hi-Fi”.

Posłuchaj:

Wieczór RDC: II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki

Czytaj też:

„Paprocki in Memoriam”. Wybitni soliści w hołdzie Mistrzowi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone